22 de constiueerende vergadering der Begelings- de ongeveer September 1896 te s-Gravenhage Hiiggens-Tentoonst oiling. op 2 September 1895 uitgeschreven door de Vereeniging „die Haghe." VERSLAG- van Commissie voor te houden gehouden en De voorzitter der Vereeniging „die Haghe’’, de Heer A. J. Servaas van Rooijen, opent de vergadering, heet den opgekomenen welkom, en dankt hen namens de Vereeniging voor de betoonde belangstelling. Inzonderheid dankt hij den Minister van Binnenlandsche Zaken, in de vergadering tegenwoordig, voor diens welwillendheid om het eere- voorzitterschap der regelingscommissie wel te willen aanvaarden, waar door Zijne Excellentie het bewijs had gegeven van bijzondere belangstelling, Het Bestuur meende daartoe eene bijzondere Commissie te mogen samenstellen, uit den boezem onzer vereeniging, onder den naam van Regelings-Commissie, en mocht zich niet alleen verheugen in het toe treden van de meesten dèr genoodigden, maar ook in het welwillend aan vaarden, door Zijne Excellentie, den Minister van Binnenlandsche Zaken, van het Eere-Voorzitterschap dier Commissie. Het Bestuur, zich overtuigd houdende van Uwe belangstelling in deze zaak, doet dit schrijven vergezeld gaan van een vrij uitvoerig verslag van de constitueerende vergadering der Regelings-Commissie, gehouden op 2 September 1.1.. waaraan toegevoegd is een naamlijst der leden, zoowel deel uitmakende van de Regelings-Commissie, als vanhaie verschillende afdeelingen. In verband met deze mededeeling noodigt het Bestuur u uit, in af wachting van een naderen uitnoodigingsbrief van de Regelings-Commissie, aan die Commissie allen steun te willen verleenen, zoowel door medewer king. als inzending (voorloopige toezegging), en het Bestuur twijfelt er niet aan, of het zal u later bereid vinden, indien een mogelijk beroep moet worden gedaan op uwe offervaardigheid, om te willen bijdragen in een op te richten waarborgfonds, dat de zaak kracht moet geven. Reeds nu zal het Bestuur, dat voortgaan zal met u op de hoogte te houden van den loop der zaak, zich verheugen aan het adres van één der bestuurders, blijken uwer algeheele instemming te ontvangen, en vleit het zich, dat u ook anderen in uw kring daartoe zult willen op wekken, waartoe afdrukken van deze mededeeling’ u ten dienste staan. ’s-G-ravenhage, 17 September 1895. Het Bestuur der Vereeniging „die Haghe” A. J. Servaas van Rooijen, Voorzitter. Witte de Withstraat 50. Mr. J. B. J. N. Ridder de van der Schueren, Secretaris, Javastraat 44. Dr. R. Krul, Penningmeester, Nieuwe Havenstraat 32a. L. J. J. Hageraats, Seminarie Hageveld te Voorhout. P. Zwart, Westeinde 132. Mr. A. E. H. Goekoop, Laan van Meerdervoort 85.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1896 | | pagina 110