25 deze vergadering de moeielijke tocht van den Haag naar Scheveningen door het duinzand, vóór dat de Zeestraat waartoe Huygens het initiatief nam was aangelegd, e. a. Die Huygensavond kon vallen op Constantijn Huygens’ 300n geboorte-^ dag of op den dag der opening van de tentoonstelling. Ook zal er gedacht kunnen worden aan eeremedailles voor de grootste verzameling, voor de belangrijkste inzending, en voor het meest bedui dende nommer in elke afdeeling. Om dit alles op het getouw te zetten, voor te bereiden en uit te voeren meende het Bestuur hulp te moeten zoeken bij de leden der Vereeniging en elders, waartoe de regelingscommissie in het leven werd geroepen, die en bloc regeling scommissie zal heeten. en uit wier boezem zullen be noemd worden afdeelingscommissien. alsmede een centrale afdeeling. waaraan de huishoudelijke en financieele regeling zal zijn opgedragen, alsook de zorg voor den catalogus. Overigens onderwerpen al deze commissien haar voorstellen en be sluiten aan de regelingscommissie, die daaromtrent voeling houdt met het bestuur van Die llaghe. Na deze toelichting- gegeven te hebben aangaande het doel der bijeen komst. en het releveeren van wenken en wenschen. bood de heerServaas van Rooyen den voorzittershamer den Minister van Binnenlandsche Zaken, den heer Van Houten, aan. die ongeveer de volgende woorden sprak: ..Als eerevoorzitter der Regelings-Commissie betuig ik mijnen dank aan den voorzitter der vereeniging die Haghe” en aan U mijne heeren voor de eer mij aangedaan als Minister van Binnenlandsche Zaken. Niet ten onrechte werd er verlangd, dat het hoofd van het Departement van Binnenlandsche Zaken, als dusdanig- mede zou werken aan de ver- eering van de familie Huygens. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft niet alleen de staatkun dige leiding van het Binnenlandse^! bestuur, maar ook de afdeeling Kunst en Wetenschap onder zich, en daarom ben ik verheugd mede te mogen werken aan de hulde die gebracht wordt aan eene familie, die in Staat kunde, in Kunst en Wetenschap zooveel voor den roem van het Vaderland gedaan heeft. Mijne belangstelling voor deze zaak is zeer groot, en ofschoon mijne qualiteit medebrengt, meer op het oogenblik en de toekomst te letten, dan op het ver verleden, ben ik toch zeer gevoelig voor de eer mij hier bewezen, en neem ik gaarne de éphémère leiding van deze vergadering op mij om het bestuur der Commissie te installeeren. We zullen eerst overgaan tot de stemming voor leden van het bestuur der Regelings-Commissie, en vervolgens zal ik u voorstellen bij acclamatie de leden te kiezen der verschillende afdeelingen. volgens den rooster die u aangeboden is.” Na de stemming, waarbij benoemd werden tot algemeen voorzitter, tevens voorzitter der afdeelingen de heer A. J. Servaas van Rooijen; tot onder voorzitter de heer L. Wichers; tot len en 2en secretaris de heeren mr. J. B. J. N. Ridder de van der Schueren en W. Baron Snouckart van Schau- burg. en tot penningmeester de heer Dr. R. Krul, bedankte de Minister den heeren voor hun arbeid, en verklaarde zeer voldaan te zijn dat hij.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1896 | | pagina 113