52 3. Stichtelijke zinnebeelden gepast op deugden en ondeugden, in LVII Taf'ereelen, vertoond door A. Hou braken, en verrijkt met de Bijgedichten van Juffrouw Gezine Brit. Tweede druk. Te Amsterdam bij de Erven van F. Houttuijn. MDCCLXVII. 4. Gezangen en Gebeden benevens orde der plechtigheden bij de Inwijding der nieuwe Synagoge van de Nederlandsche r, 22sten Eloel 5604. Gemeente te s-Gravenhaqe, op den -=--Amster- J 1 6en September 1844. dam, gedrukt bij D. Proops Jz. Geschenk van den Heer W. J. Bolderman, werkend lid der Vereeniging. 5. Een overdruk uit de Bijdragen voor de Geschiedenis van het Bisdom van Haarlem. Deel XIX, bl. ‘287313. Ontleend aan een Ms., beschrijvende de Levens van de „maechden inden Hoeck” te Haarlem, van de hand van Trijntgen Jans Oly, gest. 1651. Geschenk van den Uitgever den Heer .1. J. Graaf, werkend lid der Vereeniging. 6. Levensbericht van Jacobus Johannes Backer Dirks, door H. Dyseiinck. Overgedrukt uit de levensberichten van de Maat schappij der Nederlandsche Letterkunde te Leiden, 18931894. Leiden. E. J. Brill, 1894. Geschenk van den schrijver. 7. Eene aflevering van het Humoristisch Album (14 Juli 1894).. Bevat onder den titel: Humor in een reportersbericht een humo ristisch verslag van het bezoek der Vereeniging „Die Haghe” aan het Departement van Justitie alhier, den 17 Juni 1894. Geschenk van den Heer De Voogd van der Straaten, werkend lid der Vereeniging. 8. Joachimi Fortii Ringelbergii de Ratione Studü Liber in linguam Belgicam versus a Guilielmo Muisman. Hagae-comitis CIDIDXIII d. i. Het Boek van Joachimes Fortius Ringel- bergius over de Manier van het studeeren,in het JVederduitsch. Over-gezet door Willem Muisman. In ’s-Gravenhage 1113.. Handschrift. Latijn en Hollandsch. 9. No. 52 van de Haagsche Courant. Gelijkheid, Vrijheid, Broederschap. Saterdag den 24 December 1796. Beide laatste nummers alsook het volgende, zijn ons vereerd door den Heer H. J. Schouten, predikant te Ommen. 10. Bruilofts-Zang ter Occasie van het Trouw-verbond, ge sloten in ’s Hage op den XIX van Sprokkelmaand MDCCLVI. Tusschen Willem de Groot en Esther Ephemia Borst. Men merke op hoe ook hier, reeds in 1756, de schrijfwijze: ’s Hage gebruikt wordt. Ook in de bovengenoemde Haagsche Courant van 1796 vinden wij hetzelfde.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1896 | | pagina 140