53 11. Arrest Donné, Prononcé et executé centre Johan d’Olden- barneveld etc. A la Haye Chez Loys Elzevir Marchant Libraire a la salie. An. 1619. Geschonken door den Heer Mr. P. H. P. van Marie. 12. Aanspraken aan het Haagsche Wapencorps ten spreuke voerende: Voor ’t Vaderland. Gedaan ter gelegenheid dat aan hetzelve het Vaandel en de Trommen plechtig werden over handigd, bij de publieke Wapenoefening en Vuuring in den Koekamp op Donderdag den 21sten September 1786. 13. Louis de Boisot, door Mr. .1.13. J.N. ridder de van derSchueren. Leiden, G. W. van Leeuwen 1894. Geschenk van den schrijver, bestuurslid der Vereeniging. '14. Eenige kwartierborden der Wassenaers, zooals zij indertijd aanwezig waren in de kerken van Giessen. Warmond, Leiden en Leiderdorp, door M. G. Wildeman. Overgedrukt uit het Maandblad van het Genealogisch- Heraldiek Genootschap „De Nederlandsche Leeuw”, 1894. Geschenk van den schrijver, werkend lid der Vereeniging. 15. Drie Singulieren, door Dr. R. Krul. Overgedrukt uit „De Tijdspiegel” 1894. Ons vereerd door den schrijver, bestuurslid der Vereeniging. 16. Belangstellend woord omtrent de bestemming der Groote of zoogenaamde Loterijzaal op het Binnenhof te’s-Gravenhage. Door D. J. den Beer Poortugael. Geschonken door den Heer Mr. A. E. II Goekoop, bestuurslid der Vereeniging. 17. Een bundel van '12 etsen van A. J. Koster met text van Joh. Gram. (De trekvaart tusschen Den Haag en Delft vóór de vaartverbreeding). Een geschenk van den uitgever, den Heer M. Mouton, werkend lid der Vereeniging. 18. Verslag van de Commissie van Bestuur van het Museum van Oudheden in Drenthe aan de Gedeputeerde Staten, over 1893. 19. Nog eens het wapen van Drenthe, (met een teekening}. Door Mr. Seerp Gratama. Overgedrukt uit den Nieuwen Drentschen Volksalmanak voor '1895. Geschenk van den schrijver, corresp. lid der Vereeniging. 20. Internationale Sport-. Visscherij- en Paardententoon- stetling te Scheveningen in '1892. Verslag, uitgebracht door den gedelegeerden Commissaris, den Secretaris van de Jury en den Tweeden Secretaris van de het uitvoerend Comité. Met bijgevoegden Cataloog en Plaatteekening der gebouwen. Geschenk van den Heer Mr. P. II. P. van Marie. 21. Audi et Alteram Partem Hoor en wederhoor, door H. J.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1896 | | pagina 141