5 STEEKSPEL IN DEN HOFVIJVER. La Haye par un BEQUEST DER VEREENIGING ..DIE HAGHE aan Burgemeester en Wethouders. 1°. de vrije beschikking op 24 Juni 1895 van zons op- tot onder gang van den Hofvijver, met dien verstande, dat het der Vereeniging’ toegestaan worde, zoo noodig. enkele dagen te voren, daarin te doen aanbrengen de noodige gondels en roeibootjes, en dat het vervoer uit den vijver een der volgende dagen mag plaats hebben, en dat het der Ver- ■eeniging tevens worde toegestaan, een houten vlot van ongeveer 2 M. breedte te doen vastleggen aan de kade, zijde Langen Vijverberg, van het wed af, tegenover het Gemeente Museum, tot aan het tuintje van de Place Royal; dit houtvlot eenige dagen te voren te water te laten. <m in de week volgend op 24 Juni te verwijderen. 2°. om, op den dag van het waterfeest, niet door de op den Vijver verblijf houdende watervogels gehinderd te worden, wordt verzocht van Gemeentewege die vogels op 24 Juni van zons op- tot ondergang op te kooien, in den inham tusschen het Mauritshuis en het Departement van Binnenlandsche Zaken, waartoe een latwerk op de rooilijn van de gebouwen van het Binnenhof (waterzijde), ten koste der Vereeniging en de afbeeldingen er van, die tot ons zijn gekomen te belichamen? Een voorstel daartoe vond in den boezem der ver eeniging bijval, en 3-t .liini 1895 werd bepaald als de dag, waarop aan stadgenoot en vreemdeling een stuk oude Haagsche geschiedenis voor oogen zou wordengetooverd. Na uitvoerige correspondenties, tal van besprekingen en overwegingen, waarbij bleek, dat het Bestuur van -die Haghe” op aller steun kon rekenen, zoodat nog slechts de toestemming van de autoriteiten ontbrak, werden door den Voorzitter en den Secretaris, daartoe gemachtigd, twee requesten, respectievelijk aan H.H. Burgemeester en Wethouders van ’s-Gravenhage, en den Heer Burgemeester als hoofd der Politie, op 8<J Fehl'liaB‘H ingediend. Daarin werd ongeveer het volgende gevraagd. i) Ook wordt op bladz. 13 van het 2e deel van Habitant (de Fonseca) dit waterfeest gememoreerd.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1896 | | pagina 157