28 >4 Openbare werken «99.409J 6.126< 5.561 3.101 Vaca- f 80.785, Traktementen tien, enz. DE HAAGSCHE FINANTIËN IN 1794: EN EEN EEUW LATER. Schutterij Klapwakers Kosten van crim. gc- eonfineerden Subsidie aan de Bank van Leening Uitkeering aan en Dolhuis Turf en Kaarsen Vermoedelijk dus niet talrijk. Onder den naam van voor- 12.943Ê geschoten gelden. Pest- '1.203j de Bank 15.340, Grootendeels verstrekt door van Leening. A Gunstig getuigend v. d. wcrk- 1 zaamheid der dienstdoenden. eene de jaarlijksche uitgaven oordeelkundig groepeert komt komst die duidelijk in 1 1 weinig gedaan werd om Men oordeele zelf; de ordinaris uitgaven zijn hier ter vereenvoudiging bijeen getrokken. Het leeuwenaandeel voor de Magistraat en hare bedienden; een minimum aandeeltje voor de school (latijnsche). De arbeiders verdiende daar van slechts 4.206. Handhaafde toen de dage- lijksche orde. Nachtdienst. Hoogere Burgerscholen en het Gymnasium, of als men den ongeveer 100 M. breeden gevel van het Algemeen Ziekenhuis aan de Zuidwal, als nieuwen bijbouw, be schouwt, en zoovele andere zaken die langzamerhand meer en meer op de schouders der Gemeente worden geladen. Wanneer wij dit alles nagaan, geraken wij vol komen overtuigd dat de zorg welke tegenwoordig wordt aangewend om het der burgerij aangenaam te maken, zich over allerlei rubrieken en vertakkingen uitbreidt, en dat er eigenlijk geen sprake kan wezen van eene vergelijking met het ancien régime”. Als men de jaarlijksche uitgaven van een eeuw geleden men toch tot eene uit hef licht stelt, dat er al zeer de goede burgerij te gerieven, en extra-ordinaris

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1896 | | pagina 180