32 Een vernuftig digter uit de oude school zong: dit onvergetelijke heldefeit Adel in 1816 bepaald, dat gouden Schild met Ooievaar Het regtschapen Haagse Wapen Is een Stork, Dat ’s een mikker Voor den Kikker En den Work hage’s wapen. Onze maat vergat het puitaaltje dat vrind langbeen sedert jaar en dag triumfantelijk dwars in den bek den volke vertoont; want knap is hij in ’t ooievaren, het vergeten onzijdige werkwoord, dat verzamelen, ophoopen of door list bemachtigen beteekent. Daarom was het zeer kortzichtig van Napoleon I om het wapen van notre bonne ville de la Haye met drie bijen te beschenken op den 9 Juni 1813, want reeds den 17 November heeft de slok-op het drietal in de maag gestopt. Tot belooning van J‘'L -1'"1- 1 heeft de Hooge Raad van het Hagewapen zal zijneen T) Kikker, groene kikvorsch, Rana esculenta L.. la grenouille verte, der grüne Wasserfroschvan boven groen met zwarte vlekken en midden op den rug een lichtgeele streep, kwaakt of kwakt sterk, vooral des nachts: wrikkikkik; leeft,in liet water: paart in Juni. Work. bruine landkikvorsch. Rana temporaria L.: geelbruin of rood achtig: maakt een knorrend geluid: koaks, vooral als hij beangst wordt en in den paartijd (April); alleen dan leeft hij in het water. In Gelderland wordt gevonden de boomvorsch. Ilyla arborea L.. rainette, Laubfrosch; lichtgroen; in het vierde jaar begint het schreeu wen, dat men met het rinkelen van de schelletjes eener narreslede vergeleken heeft; paart in het water in April of Mei en rinkinkt dan naar hartelust, wat hij ook doet bij weêrsverandering, vanwaar de benaming weêrprofeet.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1896 | | pagina 184