- 76 DE VREDE VAN RIJSWIJK. schouwspel wezen zou, want van alle oorden begon daarheen een dichte drom van diplomaten te stroomen. Van de zijde der Staten-Generaal waren Boreel en Dijkveld als van zelve aangewezen om als gevolmach tigden optetredeneen derde werd hun toegevoegd in den persoon van Jonkheer Willem van Haren, een der Gedeputeerden van Friesland. De gevolmachtigden van Groot-Brittannie waren ook al aangewezen, te weten Lord Pembroke. Lord Villiers, daarna bekend onder den titel van graaf Jersey, en Sir Joseph Williamson, terwijl aan den spaanschen ambassadeur, don Francisco Bernardo de Quiros. een zuid-nederlandsch edelman, de graaf de Tirimont werd ter zijde gesteld. Voor den Keizer die intusschen nog tot het uiterste oogenblik toe talmde met zijne toestemming tot de keuze van Rijswijk traden als vertegenwoordigers op zijne twee ambassadeurs bij het Haagsche Congres, de graven von Kaunitz en Strattmann, terwijl daarna nog een derde plenipotentiaris herwaarts gezonden werd, de vrijheer von Seilern, die zijn intrek namin „’s Keizers Huis in de Lorrestraat.” Voorts waren alle duitsche Vorsten en leden des Rijks, tot zelfs de Vrije Rijks- steden en de Duitsche Orde elk door minstens één gezant vertegenwoordigd B. 9 De volledige naamlijst van de tot den vredehandel afgevaardigde ambassadeurs en gezanten, met opgave der secretarissen is afgedrukt in de ..Actes et Mémoires” d. Ill bl. 484 en vgg. alsmede, met aan wijzing van hunne woonplaats en eene beschrijving der soms zeer bonte livreien waaraan hunne bedienden herkenbaar waren, in den Europ. Mercurius van 1697 D. II bl. 67 en vgg. en 344 en vgg. De namen van verschillende logementen in den Haag zoo ik meen van elders niet bekend kan men uit die lijst vernemen, als ..het wapen van Overijssel over den Vijver bij den Doelen.” ..het groot Keizershof” insgelijks over den Vijver (op den Korten Vijverberg?) ..het wapen van Venetië” in de Lange Houtstraat, „de Gouden Pot” op den hoek

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1896 | | pagina 229