6 SI DE VREDE VAN RIJSWIJK. Eigenlijk kreeg men die livreien eerst later te zien. die op een der schoorsteenen van het koninklijk huis nestelde en van daar ruime gelegenheid had het geheel te overzien. Reeds vroegtijdig was de toegang naar het slot door soldaten der zwitsersche garde afgezet en bevonden zich daar de Introducteur des ambassadeurs of Agent der Staten-Generaal, Rosenbooni en de kapitein Hesselt van Dinter, hofmeester van H. H. M., belast, de eerste met de ontvangst van den mediateur en van de fransche ambassadeurs, de andere met die van de vertegenwoordigers der Geallieerden. Daarop zag men tegen half vier uren het eerst Baron Lillieroot ver schijnen in zijne, met zes paarden bespannen koets, welhaast in dichte menigte gevolgd door de koetsen der verschillende geallieerde ministers, de meeste omgeven van een schitterenden stoet. De Franschen deden zich wachten; het liep tegen vijf uren eer zij van de tegenovergestelde zijde als de overigen kwamen opdagen. Het schouwspel was zeker verblindend, maar toch werd kritiek uitgeoefendhet trok de aandacht dat de fransche gevolmachtigden en hun gevolg in zwaren rouw waren gestoken, ofschoon de hofrouw over de koningin- moeder van Spanje reeds afgeloopen was, en dat daaren tegen de bedienden van Lillieroot in ’t scharlaken gedost waren, niettegenstaande de koning van Zweden eerst kort te voren was overledenen de livreien van grasgroen fluweel, waarin het gevolg van den tweeden ambassadeur van Spanje, graaf de Tirimont, zich ver toonde J). wekten bepaald den spotlust der Hagenaars. Wie intusschen op dien namiddag verhinderd mocht zijn geweest zich naar den Rijswijkschen weg te bege ven. zou nog ruimschoots gelegenheid hebben de schade

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1896 | | pagina 234