83 DE VKEDE VAN RIJSWIJK. „En onderwyl de peys tot Ryswyk wiert gemaekt, „Is men hier in den Haeg vaek aen den dans geraekt” J). Helaas! even als de prins de Ligne in 1815 te Weenen, had hij ook kunnen zeggen: „le congrès danse mals ne marche pas.” daarvan hooren, en met groote overmacht het beleg om Aldra bleek liet niet mogelijk de plaats Den 5'len Juni capituleerde de vesting, werden daarop de fransche gevolmachtigden te Rijswijk weder meer dan te voren onhandelbaar en ’49. Uit hetgeen 53965402 blijkt, dat de gelegenheid om een aan belangstellenden 9 Overblijfsels van Greheugchenis. Vers 6948 Droste mededeelt in vs. 5222 5122 b’ljhL, 2„ kijkje te nemen van de zittingen der Conferentie niet werd onthouden. Twee dagen voor de opening der conferentiën te Rijswijk was Willem III uit Engeland overgekomen. De Koning had zich gevleid door zijne persoonlijke aan wezigheid invloed te zullen uitoefenen op den gang der zaken en in de eerste plaats, indien slechts eenigs- zius mogelijk, den gewenschten wapenstilstand te ver krijgen. Maar ongelukkig werd hij, binnen weinige dagen na zijne aankomst, zoo hevig ziek, dat hij zich naar het jachtslot Zuylenstein moest laten overbrengen, om zijn toestand verborgen te houden voor de blikken der in den Haag verzamelde diplomaten. Tegen het einde der maand Mei was hij genoegzaam hersteld om zich naar Breda, en verdernaarhetlegertebegeven. Alle uitzicht op eene schorsing der wapenen was intusschen verdwenen, want de Geallieerden wilden niet middelerwijl hadden de Franschen Ath geslagen, te redden. Natuurlijk en weerbarstig.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1896 | | pagina 236