Lieffde tot 10.— HET STADHUIS TE ’s-GHAVENHAGE. (17331739). 145 van 10 over ƒ660.— b Van dit plafond is zoo goed als niets meer te zien. 2) Voldaan met 500. „Wysheyd raisonneeren met malkan deren over de „goede harmonie der Eendragt en Lieffde tot zyn „Eeven-naasten die zig nevens haar vertoonen, en „haare gaaven aan de Behoeftigen mildaadiglyk uyt- deelt. Daar aankomt de suyvere waarheyd die de „Geregtigheyd ambrasseert, welke het schandelyk Bedrog onder haare voeten houd, als zynde verbanne ,,uyt dit Heerlyk Geselschap. „En nevens hetselve sit geplaatst het Gebed, die „geduuriglyk roept en bidt tot Godt, om voortgang „dezer Eïuystere Regeering, ..De vier hoeken uit Graauw geschildert zijn de vier „elementen door dieren en voogels verheelt, namentlyk „D’Aarde door Leeuwen en Vrugten: De Logt door „een Arend, die na de son vliegt nevens ander ge- „vogelten, Het vier door een Phoenix die zig verbrand, „nevens een salamander welke int vier leefft, „Het waater, door de zee, waagen en paarden „Neptunis.” De nieuwe schoorsteenmantel werd den 17 Februari 1736 geleverd door den steenhouwer Jan Oosthout, die daarvoor 245 ontving.. Mattheus Verheyden werd opgedragen hierboven een stuk te schilderen ’t geen hij 7 December 1736 afleverde. Volgens de kwitantie 2) stelt het voor: „De Gereg- „tigheid ofte Bevredigende Justitie, Ryck van Ordon- „nantie en Zinnebeelden, alles op het Uytvoerigste ..na 't Leeven geschildert &c., komt per naeste 650. „Een dubbelden Fynen Doeck daertoe ge- levert en daervoor betaalt

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1896 | | pagina 298