HET HAAGSCHE HEEKENBOEKJE VOOR 1715. 161 Frankrijk gelijk het den Admiraal door den koning van verleend was: het scheepje van Parijs en de drie Bour- bonsche leliën. Op de andere pilaar werd dat. van Adrichem geplaatst, eene gekronkelde recht opstaande slang, met uitstekende tong en opgerichten staart, beide in den vorm eener pijldit was het familie wapen zijner echtgenoote. In de Bijvoegsels op Wagenaar leest men, dat eene bruiloftspartij op de hofstede van Tromp, gelegen onder Rijswijk, gegeven was, ter eere van eene der Nassausche vorstinnen; daar was het heel luidruchtig toegegaan onder de vrienden van den dra veertienjarige!! Prins van Oranje. Wel was dit niet zoo opzichtig geschied als op de huwlijksfeesten van den Admiraal, maar de staatschgezinde partij was er niet minder door geërgerd en verontrust geworden, en, evenals van het gebeurde te Amsterdam, had de Raadpensionaris hiervan bericht ontvangen. Het feest op het buiten van Tromp werd van genoegzame beteekenis geacht, om een waakzaam oog te houden op de onderliggende partij, wier hoop op eindelijke herstelling aldus werd aangewakkerd. Van de latere eigenaren, aanvankelijk aan de vorige verwant, wordt hier nog enkel gewag gemaakt van Mr. Gijsbert van Kinschot; de nabijheid, zoowel van l)en Haag als van Delft, maakte het bezit van zulk een gunstig gelegen plaats van afzondering tot eenbegeerlijk bezit van aanzienlijke beambten, die in elk der beide plaatsen hun werkkring hadden, en zich van tijd tot tijd wenschten los te maken van hun werkzaam bestaan en hunne deftige leefwijze, geheel overeenkomstig met het streven naar rust, dat aan de Vaderen eigen was geworden, zoo zij meenden in navolging van de bij hen zoo goed bekende en gaarne gevolgde gewijde en 11

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1896 | | pagina 314