HET HAAGSCHE HEEREXBOEKJE VOOR 1715. 181 het Familiegeld over 1715 Leenen van Holland, tevens van Honselaarsdijk (en Naaldwijk), Eewoud I; hij kwam uit Delft en trad gedurende de verwikkelingen tijdens liet Bestand op den voorgrond. Zijn opvolger werd een zijner zoons, Eewoud II, vader van onzen Eewoud III Gedurende de minderjarigheid van dezen, werd het ambt bij de leenkamer voor hem opengehouden door zijn oom Simon Brandt, rentmeester der Domeinen. Eewoud (III) werd te Leiden student in 1675; promoveerde daar, 18 September 1680; kwam in de Haagsche regeering in 1685 en bleef daarin tot aan zijn dood. Men treft hem aan op de lijsten der Wees meesters, Keurmeesters. Regenten van ’t Burgerwees huis; sedert 1671 bekleedde hij zelf zijne betrekkingen bij de Leenhoven van Holland, Naaldwijk. Honselaars dijk en Polanen. Als lid der regeering had hij vaak zitting in de Sociëteit. Volgens het kohier van woonde hij in het Lange Voorhout, met 3 meiden, had een buitenplaatsje, doch hield geen koets. Met hem woonden daar zijne broeders Albrecht, de ont vanger. Pieter, de secretaris der Weeskamer, zijne zuster Anna Maria en een „clerq’' Albert Bol. Burge meester Eewoud III stierf ongehuwd en de begrafenis rechten werden voor hem voldaan den 13 Juni 1722. Zijn beeltenis komt voor op het regentenstuk van Carel de Moor: de Haagsche magistraat in 1715. Of Francois Louis van der Wiele, die evenzeer, en reeds vroeg in hetzelfde jaar 1715 na zijn overlijden werd vervangen, tot het geslacht der heeren van der Werve onder Rijswijk behoorde, is onzeker. Door de weglating of bijvoeging van den naam Stalpert, en niet minder door de omstandigheid, dat enkele dragers

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1896 | | pagina 334