182 HET HAAGSCHE HEERENBOEKJE VOOR 1715. van dien historischen naam nog lang' als katholieken in afzondering geleefd hebben en uitgestorven zijnr werden vele homonyma tot hun geslacht gerekend. Zelfs is dit geschied met den Amsterdamschen bouw kundige Daniel, die evenwel in de Nieuwe kerk (te- Amsterdam) in 1615 gedoopt werd en wiens vaderT een schilder, zich aldaar uit Brussel had gevestigd- Willem Comans, misschien verwant met de dichteres- Johanna, die in 1659 te Middelburg overleed, en bevriend was met Anna Roemers, Beaumont en Cats, werd de- opvolger van burgemeester Brandt. Mr. Gijsbert van Kinschot, reeds als eigenaar van Schoonoord onder Rijswijk genoemd, zoon van den raadsheer Caspar en afstammeling van den thesaurier van Prins Maurits,. behoort tot een geslacht, dat een groot aantal hoogst verdienstelijke leden aanwijst. Mr. Willem van Assen delft is andermaal een voorbeeld, hoe nauwe verwant schap met medeleden in den Haagschen magistraat nog evenzeer bestaanbaar was als in den tijd der heeren Van der Does, en komt ook voor als rentmeester generaal der domeinen van wijlen den KoningStad houder. Van geen minder beteekenis is de naam van Mr, Johan Quarles, wiens voorouders in Schotland thuis behoorden en in aanzienlijke betrekkingen bij het krijgswezen en uiteenloopende takken van regeering en bestuur vertegenwoordigd zijn. Mr. Willem Anthonie Pieterson trad in 1714 op als vervanger van genoemden Van der Wiele; aan den eenen kant zien wij hem vermaagschapt met den dichterlijken thesaurier Jacob van der Does, en tot zijne nazaten behooren de zee helden Pieterson, die nog een weerschijn toonen van onze oude marine, en in de achttiende eeuw op het toenmalige huis Polanen overleden en te Monster be-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1896 | | pagina 335