259 GHIJSKEN VAN AMMEHS. Ammers afstamde van een graaf van Holland uit het Henegouwsche huisals helmteeken een recht opstaanden zilveren degen met gouden gevest tusschen een gouden vlucht”. Dat deze heer Gijsekiin van Diepenburch, ridder, zich ook kon verheugen in de gunst des graven bewijst ons de verschillende beleeningen te zijnen voordeele als goederen en renten omtrent de kerk te Lier, de tienden van Burgersdijk, landerijen in den lande van Woerden en den Waard, binnen het kerspel van Oudewater, 60 pd. goed gelts uit het rentmeesterschap van Noordholland, 20 pd. dito uit het rentmeesterschap van Kennemerland en Friesland en 20 pd. dito uit het baljuwschap van den Hage, 1/3 deel der smaltienden tot Naaldwijk enz. welke goede ren hem meest aangekomen zijn van Ghijskiin van Ammers zijn oud- of grootvader. Zijne vrouw wordt genoemd Jonkv. Catharina van Diepenburg, doch later Lijsbetten, dochter van heer of ridder Klaas van Rei- merswaal, behoorende tot een der aanzienlijkste geslach ten in Zeelandhij had bij haar zoover we weten slechts een zoon, naar zijn moederlijke grootvader genoemd Klaas. Na den dood van Gijskin van Diepenburg zijn vader werd Klaas van Diepenburg 4 November 1410 ver lijd met „alzulke goederen en renten als hem bestorven zijn bij dood zijns vaders. 1 October 1426 wordt hij baljuw van ’s-Gravenhage, was ridder, raad van hertog Ael- brecht als graaf van Holland, een aanzienlijk man en van groot vermogen; gehuwd met Aleida Bodijns dochter van Zwietenals wed. woonde zij achter den toren, in een huis van Andele Stalinne vrouw van Kortgene, In 1223 worden vader en zoon genoemd Gilkanus van Ammers, ridders. i

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1896 | | pagina 414