260 GHIJSKEN VAN AMMERS. Gelezen in den avond van (Bat. ill. geslacht v. Swieten). In 1430 werd deze Klaas van Diepenburg door vrouw Jacob verlijd bij opdracht van Jan Reynenzoon haar medicijnmeester, met dat Cortenbosch gelegen ten N. W. van den Haag' bij den Monniken hove met 3 morgen lands ten zuyden van het zelve, te houden in erheen. Slechts dertig jaren mocht deze Klaas van zijne beleeningen genieten en moest hij ze, doordien hij bij zijne vrouw geen kinderen had, overgeven aan den zoon van den rechtmatigen verstooten eigenaar. 23 October 1440 verlijde Philips van Bourgondie Gerrit de Bruyn priester bij dood van Klaas van Die penburg zijns ooms zoon, met de hofstede en woning van Diepenburg met al haar toebehooren tot een erheen, voorts dat Cortebosch staande buiten den dorpe van den Haag aan dat westeinde met 3 morgen lands aan de zuidzijde daar aangelegen, met al zijne toebe hooren mede ten erheen. Bij dien dood eindigde het ge slacht van Gijsken van Ammers in zijne achter-klein- zonen Klaas van Diepenburg en den priester Gerrit de Bruyn en gingen zijne bezittingen aan anderen over. Ik heb Gijsken van Ammers voorgesteld zooals de oude papieren van hem gewagen en hoe weinig ook van hem bewaard is, meen ik toch genoeg bij gebracht te hebben om te bewijzen, dat Gijsken van Ammers niet de persoon was waarvoor onze geachte voorzitter hem hield, want in plaats van eenvoudig en gering, was hij een persoon van groot aanzien, zeer ver mogend en een edelman zelfs van graaflijken bloede. ’k Heb gezegd. de vergadering der werkende leden in 17 April 1895.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1896 | | pagina 415