loopende van December 1894—September 1895. K R O N Y K, 9 Dec. 10 11 ■14 '15 19 21 22 Ds. Deering deelt op den Gustaaf-Adolfdag mede, dat eene nieuwe kerk voor de Remonstrantsche gemeente zal worden gebouwd. Eene deputatie van officieren v. h. 2e Westfaalsche Infanterie-regiment Prins Frederik der Nederlanden, No. 15, in garnizoen te Minden, waarvan H. M de Koningin-Regentes chef is, wordt ten hove ontvangen de deputatie bezoekt ook het Praalgraf te Delft, en legt een krans neder op het graf van Prins Frederik. Overeenkomst in de 2e Kamer aangenomen tot de inrichting van het gebouw v. d. Hoogere Krijgsschool tot Huis-Archief van 11. M. de Koningin. De Heer J. C. S. A. van den Bergh is gedurende een halve eeuw werkzaam geweest ten dienste van den staat en van onze gemeente. De Vereeniging Die Hac/he zendt een adres aan de 2e Kamer in zake den aanbouw van een vleugel a/h. M. v. Koloniën in den bouwvorm van het tegen woordige Ministeriegebouw. De 2e Kamer heeft den post van f 100.000 voor den bouw van een Archiefgebouw op het Bleijenburg goedgekeurd: het tegenwoordig gebouw op het Plein wordt ingericht voor Binnenl. Zaken. Een aanvang wordt gemaakt met de amotie van den Haanmolen op den hoek van den Noordwal en van den Noordwest-Binne.n- singel, door het uitnemen van den gevelsteen, welke aan het Gem. Museum is geschonken door den Heer D. den Otter, en waarop men leest:,.Is gesticht door ,.Ary van Onselen en Jacobus van Meurs, zijnde de „eerste steen gelegd door Cornelis van Onselen. den „lOen April 1770”. -J- De Heer S. Lankhout, Secretaris van de Kon. Zangvereeniging Cecilia, 68 jaar oud. De Minister van Waterstaat erkent, bij de behande ling van den voorgestelden uitbouw van Koloniën in de 2e Kamer de Vereeniging Die Haghe. -[■ De Kunstschilder Jhr, .1. E. van Heemskerk van

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1896 | | pagina 419