o 29 Dee. 2 Jan. 3 van d. gemeenteraad, herdenkt 5 8 18 ■19 •12 14 Beest, oud-officier bij de Marine. In den nacht op 23 December worden door den zwaren storm en opzettenden vloed zeer groote onheilen te Schevenin- gen aangericht. De redactie van de(n) Nederlandsche(n) Spectator ontdekt schrijverstalent in den portier van het Raad huis. Zich zekere spiegelbeelden T) herinnerende, tracht zij hem naar de kroon te steken. 1805. Opening der Groen van Prinsterenschool. Ope ning v. h. nieuwe gebouw v. d. Spaarbank, Hoek Jan Hendrikstraat. -j- De Heer M. P. F. Bom, onder directeur bij de Rijks Telegraaf, bij welken dienst hij juist 40 jaar gefungeerd had. De Heer Dr. Oudemans treedt af als Directeur van den „Dieren tuin”; zijn opvolger, de Heer D. N. Dietz wordt ge ïnstalleerd. Honderdjarig bestaan der rijtuigfabriek van v. d. Bergh en Dolman, gesticht door Joh. v. d. Bergh, die '14 December 1795 den burgereed allegde. Mr. D. Polak Daniels, lid zijn 70en verjaardag. f Ds. E. J. W, Koch, emeritus predikant te Scheve- ningen, oud 67 jaar. De Gemeenteraad besluit met 22 stemmen om het plantsoen op het Nassauplein te vervangen door een schelpenpad. -f- Mr. W. Wintgens, oud 77 jaar. f Dr. Th. Ch. L. Wijnmalen, Eerelid der Vereen. 30 jarig dienstfeest van den Heer F. E. van Bunge bij de Haagsche politie. In de Vereeniging Die Haghe wordt door eene be langrijke lezing van den Heer F. de Bas het vertrek der Vorstelijke familie, naar Engeland, nu 100 jaar ge leden, herdacht. Ten huize van den Heer D. F. Scheurleer wordt eene vergadering gehouden, waarin besproken wordt het plaatsen van een gedenkteeken op bet graf van Betje Tot toelichting moge dienen, dat in een pluksel v. d. N. Speet., naar aanleiding van de Kronyk in ’t TI. Jv. 1894, gezegd werd: men zoekt de ezels. De redacteur v. h. Jaarb. verwees daarop de red. v. d. N. Sp. naar den spiegel in de redactiekamer. A. J. S.v. R.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1896 | | pagina 420