5 27 1 April. 2 4 .5 >5 i Mei. 5 7 8 9 9 •14 17 18 diplomatiek zaakgelastigde van wijlen Z. D. H. den regeerenden Hertog van Brunswijk. 26 Maart. Karel Enthoven Leo’s zoon, oud lid der firma L. J. Enthoven Co. T J. van Someren Brand, Oud-eommandant der d.d. sclmtterij te Amsterdam, sedert eenigen tijd alhier woonachtig, oud 69 jaar. j- A. J. de Bruijn, gep. Luit. Kol. Paardenarts, oud 83 jaar. Lezing van die Haghe van den Heer W. B. van Liefland, over de menschelijke woning in verband met Oud en Nieuw ’s-Gravenhage, met Kunstbesghouwing. De Heer J. H. Hingsman herdenkt zijn 40-jarigen dienst bij het Rijks Archief, en wordt benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Triomftocht van Generaal Booth van het Heilsleger in den Haag. In den Gemeenteraad wordt een besluit geuomen, om een brandweerpost in het westelijk deel van den Haag te vestigen. -J- Mgr. P. M. Snickers, aarts bisschop v. Utrechtvan 1853186'1, pastoor te Scheveningenonder zijn bestuur werd de R. K. kerk aldaar gebouwd. Plechtige installatie van den Heer Tobias Tal, als opperrabijn van het synagogaal ressort’s-Gravenhage. 7 Mr. A. de Wit, oud-hypotheekbewaarder; van de oprichting af was hij werkend lid der Vereeniging. No 2 der werken van „Die Haghe” verschijnt, j- Jhr. F. de Casembroot overleden. Vergadering van „Die Haghe”. Opening der tentoonstelling van de Vereeniging „Door samenwerking en volharding Vooruit”, in den Haag- schen Kunstkring. 50 jarig jubilé der drukkerij van de firma Belinfante: tot 1845 van A. D. Schinkel. De Heer M. A. van Rhede van der Kloot, herdenkt den herinneringsdag van zijn 40-jarigen arbeid aan het departement van Koloniën. Doctor E. Stein herdenkt zijn zestig-jarig jubilé als medicus. „Die Haghe” bezoekt den Schouwburg, ook achter de schermen. De fransche kolonie biedt den afgetreden gezant van

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1896 | | pagina 423