6 11 Mei. 6 8 9 23 6 Juli. 8 24 de Capello, oud-minister van 28 30 2 Sept. 30 den Heer Jan voorzitter van 17 9 1 Juni. Frankrijk den Heer Le Grand, een souvenir aan. Jacobus Goenraad Hep, mag den dag herdenken, waarop hij voor 60 jaar in dienst trad bij de firma van Wijk, koper- en metaalgieters. •j- Dr. E. Stein, in den ouderdom van 80 jaar. Huldiging van Generaal Vetter, overwinnaar van Lombok. Herdenkingsdag van de oprichting van het R. K. Arm bestuur te Scheveningen, door den Heer Pansier, Schepen, en zijne echtgenoote mevr. Maria Waterreus vóór '100 jaar. De 200e sterfdag van Christiaan Huygens, op 8 Juli, herdacht in de Illust. Zeitung. Ds. J. C. Manssen, predikant bij de Evangelisch Luthersche gemeente alhier, herdenkt zijn 25-jarige ambtsvervulling hier ter stede. Plechtige uitreiking in de Maliebaan der ridder kruizen en eereteekens aan de helden van Lombok, door II. M. Koningin Wilhelmina. Sterfdag van Chr. Huygens; begraven '14 Juli in de Groote of St. Jacobskerkte Amsterdam herdacht met een feestrede van den oud-hoogleeraar Dr. J. Bosscha. Opening der tentoonstelling van geneeskrachtige en nuttige planten in den Dierentuin: in de openings rede herdenkt de Minister van Binnenlandsche Zaken Christiaan Huygens voor 2 eeuwen overleden. Aanbieding van een aandenken aan den Heer Jan Straug, gedurende 33 jaren lid en de Vereeniging Nieuwland. f Mr. J. Kappeyne van Binnenlandsche Zaken. De Hoofd-Commissaris van Politie, de Heer J. C. van Schermbeek, herdenkt zijn 25-jarigen dienst in de gemeente. Gonstitueerende vergadering der regelings-commissie voor de Huygens-Tentoonstelling. Vijfjarig bestaan van de Vereeniging Die Haghe waarvan de statuten de Koninkl. goedkeuring ver kregen, den 15 Dec. 1890.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1896 | | pagina 424