VERSLAG van den toestand en de werkzaamheden der Vereeniging „Die Haghe” van October 1894 tot October 1895. Bij het uitbrengen van liet jaarverslag over den toestand en de werkzaamheden onzer Vereeniging mag het Bestuur met tevredenheid op het afgeioopen werkjaar terugzien. Allereerst kan het Bestuur eene mededeeling doen, die door de leden ongetwijfeld met groote ingenomenheid zal worden ontvangen, deze namelijk, dat het H. M. de Koningin-Regentes behaagde op 29 December 1894 als blijk van belangstelling aan de Vereeniging de Vorstelijke gift van f 200.te doen toe komen. Waar onze Vereeniging van zoo Hooggeplaatste zijde dezen materieelen en moreelen steun ontving, kan zij met des te meer vertrouwen op den ingeslagen weg voortgaan. Het Bestuur haastte zich om namens „Die Haghe” aan de Hooge Geefster den eerbiedigen dank der Vereeniging te betuigen. Het aantal onzer leden is niet onaanzienlijk geklommen, daar „Die Haghe” thans telt: 2 donatrices, 2 donateurs, 3 eere-, 86 werkende-, 86 buitengewone-, 11 correspondeerende leden. Onze werkzaamheden weiden niet alleen geregeld voortgezet, maar zelfs niet onbelangrijk uitgebreid, daar toch de zoolang gewenschte uitgave van de werken van „die Haghe” in ’t af geioopen jaar werd aangevangen. De twee eerste afleveringen werden den leden toegezonden: de lezing van den Voorzitter over het Burgemeesters-ambt van ’s-Gravenhage, en de studie van ons werkend lid, professor •lansen over het klokkenspel van den Haagschen St. .lacobs-toren de uitgave zal, naar wij hopen, in het volgend jaar geregeld worden voortgezet. In aansluiting met de plannen der N'ed. Maatschappij van Letterkunde te Leiden, tot herdenking van den 300sten ge boortedag van Constantijn Huyghens, door het oprichten van een standbeeld voor dien beroemden Nederlander, besloot het Bestuur in zijne vergadering van 5 Augustus 1.1. om in het volgend jaar hier ter stede eene Huyghens-tentoonstelling te houden, omvattende al wat omtrent het beroemde geslacht der Huyghensen kan geleverd worden, verbonden aan een Huyghens- avond en een prijsvraag over de Huygens-bibliographie. Dit plan vond algemeene instemming: bijna alle leden van

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1896 | | pagina 94