Aan de Tiveede Kamer der Staten-Generaal. 9 BIJLAGE A’. Het Bestuur der Vereeniging ..die. Haghe”, (w. get.) A. J. SER VAAS VAN ROOYEN, Voorzitter, 's-G-ra venhag e, 15 Dec. 1894. J. B. DE VAN DER SCHUEREN, Secretaris. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen, het Bestuur der Vereeniging „die Haghe”. gevestigd te ’s-Gravenhage, waarvan de Statuten zijn goed gekeurd bij Koninklijk Besluit van 15 December 1890. no. 36; dat het met leedwezen heeft gezien, dat het voornemen bestaat om aan het Ministerie van Koloniën een vleugel aan te bouwen, reikende tot aan de Grenadierspoort en zulks in overeenstemming met de vormen van het bestaande Ministerie-Gebouw dat Let genoegen erkend is. dat dit gebouw behoort tot de minst ge lukkige welke ooit door eenig openbaar gezag gesticht zijn geworden, en dat het steeds een oorzaak van ergenis en schaamtegevoel is, dat dit gebouw een der fraaiste plekken der/ Residentie ontsiert, en, geplaatst, tegenover het wereldberoemde Mauritshuis, alwaar de vreemdeling onze kunst schatten komt bewonderen, een voortdurenden blaam werpt op den goeden naam der hedendaagsche Nederlandsche kunst; dat het mitsdien te hopen en te verwachten is. dat dit onoogelijk gebouw eenmaal zal worden verbouwd en verbeterd, en dat het daarom van groot belang is, dat men hierop nu reeds bedacht zij, en niet door uitbreiding van dat gebouw in denzelfden vorm, een eventueele latere verbetering onmogelijk, of althans veel kostbaarder en bezwarender make: dat het daarom, naar het oordeel van het ondergeteekend Bestuur, zaak is. den nieuwen vleugel, indien die onvermijdelijk door de belangen van den dienst gevorderd wordt, te bouwen, hetzij aan de zijde van het gebouw van den Hoogen Raad, waar hij minder in het gezicht zal komen, hetzij in een beteren stijl, welke door een gepast gebruik van baksteen en zand steen in harmonie zij met de op die plek terecht bewonderde gebouwen van het Mauritshuis' en van de Grenadierspoort. welk laatste gebouw schoon van geringe afmetingen, algemeen de aandacht trekt door zijn sierlijke vormen en zijn schilderachtig aanzien; ’t welk doende

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1896 | | pagina 97