VERSLAG van den toestand en de werkzaamheden der vereeniging „die Haghe'’ van October 1895 tot Juli 1896. kin. Daar het „Haagsch Jaarboekje" om overwegende redenen dit jaar vroeger verschijnt dan dit in andere jaren gebruikelijk is, kan dit verslag slechts een gedeelte van een jaar omvatten, doch daar de voornaamste werkzaamheden in de wintermaanden plaats hebben, zal die inkorting toch van weinig invloed zijn, om den leden een beeld te geven van het doen en laten van ,,die Haghe." Ons bestuur bleef onveranderd, en het ledental onderging slechts eenige veranderingen, tegenover enkelen, die wij als leden verloren door den dood, door vertrek naar elders of door dat zij ontslag namen, traden weder vele anderen in den loop des jaars als nieuwe leden toe: de vereeniging bestaat alzoo thans uit: 2 Donatrices. 1 Donateur. 6 Ee re leden. 110 Werkende Leden. 91 Buitengewone Leden. 10 Correspondeerende Leden. Zeer tot teleurstelling van het bestuur konden er in den loop van den winter geene lees-avonden aan de leden en hunne dames worden aangeboden: de beide leden, die beloofd hadden een spreek beurt te zullen vervullen, werden daarin door verschillende om standigheden verhinderd, doch de algemeene en werkende leden vergaderingen hadden geregeld plaats, de eerste werd gehouden op 4 Maart 1896, de werkende leden vergaderden op 6 Nov. 1895 ei. op 16 April 1896. In de vergadering van 6 November wees de Voorzitter, na een kort woord over Hofwyck van G. Huygens, op het wenschelijke, om een adresboek van het oude ’s-Gravenhage samen te stellen, dat zoo nauwkeurig mogelijk zoude aangeven wie eigenaars of wie bewoners zijn geweest van de verschillende woningen in de Residentie, en noodigde hij de Heeren Th. Morren, W. C. Jeltes, J. Hoogwerf, Mr. A. E. H. Goekoop, D. H. Senator, P. L v. d. Burgh, W. G. v. Dusseldorp, J. A. Royer, A. J. H. van Rijn en H. E. de

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 105