17 Raden Zie Bijlagen A2 en A3. en het Hertogstraat]e. De straaten ten westen de Kloosterkerk tot aan de poort van het straatjes gelegen bezuiden het Voorhout de poort straatjes gelegen ten oosten en noorden den j£ove? daaronder de Plaats tot aan de Heul straat toe in het de Heul straat onder den legen”; »,het doorloopen in den hoeck van de Jager af tot int Vóórhoudt ende het Cleyn straedtgen na het water toe” het tegenwoordige Spek- straatje, en „de straet besyden de Cloosterck ende door de poordt heen den hoeck om”, welke op 24 Januari 1669 behoorlijk getaxeerd werden. Het „accoord tusschen de Heeren Raden ende Meesters van de Reke ninge ende Heeren Burgemeesteren, roerende de straaten die by de Raden en Meesters van de Rekeninge onderhouden worden en aan den Hage syn gelaaten”, dagteekent van 18 Juni 1671 en luidt: „Aangezien het de Heeren Staaten van Holland en West Vriesland heeft gelieft, by twe distincte octroyen in dato 18 Maart 1664, en het andere in dato den 16 July 1668 de Heeren Raden en Meesters van de rekeninge der Do meinen van de Ed. Gr. Mog., ende Heeren Schout, Burgemeesteren. Sche penen ende regeerders van ’s Gravenhage, respe. te authoriseeren en te qualificeeren tot het doen maaken en repareeren van de straaten, zo onder het district van haer Ed. Gr. Mog. domeinen voornt als onder ’s Gravenhage voornt géleegen, op de voet ende conditie in de voorge melde octroyen nader geëxpresseert, zo ist dat de Heeren Raden en ^Meesters van de Rekeninge voornt, om wech te neemen en voor te komen, alle verschillen en moeyelykheden die over en ter zaken van de voorsz. straatwerken zouden kunnen ontstaan, na voorgaande communicatie en conferentie door mr. Willem van Nieuwpoort, dienaangaande gehouden met welgemelde Heeren Burgemeesteren, hebben goedgevonden en ver staan, gelyk deselye goedvinden en verstaan mits desen dat alle de straaten gelegen in' het navolgende district zullen worden onderhouden ende verzorgt by ende wegens de Heeren Raden en Meesters van de Rekeninge voornoemt Te weeten alle de straaten en s’ j van de beek, beginnende aan de Zuidpoorten van begrepen het Buitenhof en cL Lwt ««xa Noordeinde, laatende de Noordelijke helft van Hage voornoemd. De Kneuterdijk met de Hoge Nieuwstraat De straaten ten westen de Kloosterkerk tot aar klooster ten noorden; voorts alle de straten en s' den Ilennewech, welke Dennewech of achterstraat van onder den Hage wordt gelaten, beginnende in het westen van c gestelt bij het huis van de Heeren van Counieren tot aan het bruggetje van de Maliebaan, inclusive in het oosten. Dat de straat langs de gracht bezuiden het voorn, bruggetje bij de Maliebaan, genaamd de Zandsloot aan het Nieuwe Voorhout, met de straatjes bezuiden den voorn. Dennewech, na het Voorhout blijven zullen aan de bezorging van de Heeren Raden ende Meesters van de Reekeninge over haer Ed. Gr. Mog. domeinen. o, van de Plaats af, oostwaards aan voorbij den Prinsessegrachtook deselve gracht tot aan de Sterling- aan de zuidzijde van het Huis van de Heeren van de Leek. genaamd de Zandsloot de bezorging haer Ed. Gr. Mog. domeinen. Van gelijke de Vijverberg, Doelen tot aan ’r' straat, geleegen

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 116