55 BIJLAGE 02. RESTAURATIE GRAEELIJKE ZALEN. de landsgebouwen en het bekende Binnenlandsche Zaken Borssele (Ede), de (Zaandam), Mutsaers Beraadslaging over onderart. 117, luidende Onderhoud, lasten, herstel en verbetering- van terreinen te ’s-Gravenhage, f66.000.” De heer de Beaufort (Wijk bij Duurstede): Mijnheer de Voorzitter! Door den Minister van Waterstaat wordt in de Memorie van Antwoord medegedeeld, dat de restauratie van de Grafelijke zalen op het Binnen hof zal kunnen geschieden, zoodra eene noodzakelijke uitbreiding van het gerechtshof onderhanden wordt genomen en dat aan het Departement van Waterstaat voor die restauratie plannen worden gemaakt en tevens dat hij het voornemen heeft de adviezen van andere deskundigen in te winnen. Zooals bekend is heeft over dit onderwerp bij de behandeling van hoofdstuk V der Staatsbegrooting voor 1896 eene zeer belangrijke dis- .cussie plaats gehad, welke eindigde met de aanneming van het bekende amendement. Wij hadden bij die gelegenheid niet het voorrecht den Minister van Waterstaat naast den Minister van Binnenlandsche Zaken aan de groene Schepel. Tak van Poortvliet, Lieftinck, Smeenge, Seret, Veegens, Zijp, van Bylandt, (Apeldoorn), Goekoop en de Voorzitter. Tegen hebben gestemd de heeren van Berckel. van der Schrieck, Bool, Dobbelman, van Bylandt (Gouda). Guyot, Rooijaards van den Ham, Bouman, Lambrechts, Travaglinó, Pijnappel, Lucasse, Schimmelpenninck, Zijlma. Hesselink van Suchtelen, Kolkman, de Beaufort (Amsterdam), van Basten Batenburg, de Ras, Bahlmann, Borret, Cremer, Truijen, van der Kun, Willinge. T. Mackay, Michiels van Verduynen, van Gennep, d’Ansembourg. van Vlijmen, van den Berch van Heemstede, van Gijn, de Beaufort (Wijk bij Duurstede), van Dedem, Smits van Oijen, Harte, Vermeulen, JÉ. Mackay. Vos de Wael. de Ram, Tijdens, van Karnebeek, Schaepmaiï, Haffmans, Éverts en Houwing. Afwezig waren de heeren de Kanter (Bergum), van Lange (Alkmaar), Hartogh (Amsterdam), de Boer (Waalwijck). Het gewijzigd onderart. 164 wordt zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 154