AANWINST DER BIBLIOTHEEK. Steeds blijft onze Bibliotheek zich uitbrfflen, en hoeveel haast het Jaarboekje dit jaar ook gemaakt heeft om in het licht te ver schijnen, dit heeft niet kunnen beletten, dat er al wederom een respectabele lijst van ingekomen werken, bijna even zoo lang als die van het vorige jaar, valt op te teekenen. Groeide met den omvang onzer boekenschat ook de plaatsruimte, waarin die ge borgen moet worden, er zou niets te wenschen overblijven. De ondergeteekende blijft echter moed houden en met open armen dien gullen stroom van geschenken afwachten en opvangen, bergen en opstapelen. „Die Haglie” gaat vooruit, groeit en bloeit in alles: zij zal ook vruchtbaar genoeg blijken om voor zich een ruim en doelmatig bibliotheek-lokaal voort te brengen. Deze voorafgaande regelen zijn de gewone jaarlijksche besproeiing; hopen wij, dat de wasdom nn spoedig volgen zal. De volgende werken zijn ingekomen 1. Ter herinnering aan den 200ste sterfdag van Christiaan Huygens. 2. Catalogus van de Prentverzameling over Alkmaar en om streken, behoorende tot het Stedelijk Museum te Alkmaar door' C. W. Bruinvis, voorzitter der Commissie van toezicht, 1890. Geschenk van den schrijver. 3. De Pyramide van Austerlitz, door P. J. Frederiks. Amersfoort, firma A. 11. van Cleeff, '1895. Geschenk van den schrijver, eorrespundeerend lid der Vereeniging. 4. Welkomstgroet bij de plechtige intrede in ’s-Gravenhage van de jonge Vorstelijke echtgenooten Z. K. H. Willem Frederik George Lodewijk, Kroonprins van Nederland en II. Keiz. Hoogh. Anna Paulowna, Grootvorstin van Rusland, nu Kroonprinses van Oranje, 1816. Een gedicht. 5. Aan Z. K. Tl. den Heere Prins van Oranje, Kolonel Generaal der Schutterij, bij gelegenheid van den maaltijd aan

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 159