62 en 16. Haagsch Jaarboekje 1896. 17. De Jaarsdag stijl; <ie Jaarstijl der heeren van Naaldwijk, der heeren van Voorne tot 1372, en de Gemeene stijl van Holland, door James de Fremery. Geschenk van den schrijver, werkend lid der Vereeniging. 18. Verslag van de werkzaamheden dei- Vereeniging „Elehité” gedurende het jaar 1895. Geschenk dei' genoemde Vereeniging. 19. Cëilluslreede Gids voor 's-Gravenhage, Wassenaar.'I West land, Rijswijk, Voorburg, Scheveningen, enz. Tweede druk. ’s-Gravenhage, J. v. d. Scherm, 1894. In prachtband. Dit werk een geschenk van den Uitgever, munt uit door volledigheid en zorgvolle uitvoering. Kaarten en afbeeldingen in menigte aange bracht, papier en letter, niet minder de duidelijke levendige en onderhoudende wijze van beschrijving maken dit werk voor ieder een, die den Haag en omstreken wil leeren kennen, ten hoogsten aanbevelenswaardig. 20. De Nobelaers ook in betrekking tol Vondel. Door H. J. Allaed. Van den schrijver, Correspondeerend lid der Vereeniging. 21. Mededeelingen en Disenssiën over den vloed van 1 Novem ber 1570. Overgedrukt uit de Notulen der Vergadering van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs van 11 Februari 1896. 22. Catalogus der Tentoonstelling van Geneeskrachtige Nuttige planten, enz. in het hoofdgebbuw en den tuin van het Kon. Zool. Genootschap te ’s-Gravenhage, van 8 Juli tot 16 Juli 1895. Geschenk van den heer Dr. M. Greshoff. 23. De oorzaak van den Effecten-dielstal in de van Speykstraat 87 te ’s-Gravenhage. Door Dr. J. M. C. E. Le Rütte. Van den schrijver. 24. Namen der Heeren Burgemeesteren, Schepenen, Vroed schappen en Tresoriers van ’s-Gravenhage, die sedert den 1738 tot 1794 in dienst zijn geweest. Een vervolg op de lijst van Mr. Jacob de Riemer in het tweede deel van zijn Beschrijving van ’s-Gravenhage, opgemaakt naar gegevens verstrekt door M. G. Wildeman. Met eene inleiding van Mr. G. E. van Sommeren Brand. Overgedrukt uit het Maandblad van het Genealogisch- heraldiek Genootschap „de Nederlandsche Leeuw” 1896. 25. Rijmelarij van Mr. Cornells van Marie. Te Leyden bij J. van Thoir. 1814. 26. Een „ex-libris” of boekenmerk van e.en Grafelijken Nassauër. Door A. J. Allard. Overgedrukt uit de Studiën op Godsdienstig, Wetenschappelijk en Letterkundig gebied. Geschenk van den schrij ver.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 161