63 11. Verschillende Verslagen, n.l. Verslag van de Commissie van Bestuur van het Provinciaal Museum van Oudheden en Geschied kundige Voorwerpen in Drenthe, over '1895, Jaarverslag door het Algemeen Bestuur der Vereeniging tot Bevordering van Vreemdelingen-verkeer, uitgebracht op de Jaarlijksche Alge.meene Vergadering der Vereeniging, gehouden op Vrijdag 13 Maart 1896, Verslag over het jaar '1895 van het Stedelijk Museum te Alkmaar,— Verslag over de werkzaamheden van de Vereeniging tot bevor dering van het Vreemdelingen-verkeer in Groningen en omstreken in het jaar 1895 enz. Van verschillende gevers. 28. ie Vayageur clans les Pay-Bas Unis. O mé de 28 Cartes, Plans, Vues etc. A Amsterdam, chez E. Manskamp 1815. Geschenk van den heer M. G. Wildeman, werkend lid der Vereeniging. 29. Tentoonstelling van Schilderijen, enz. ’s-Gravenhage 1863. Verslag en Wegwijzer. Geschonken door den heer Engelbertz. Met eigenaardige aanteekeningen en opmerkingen. 30. Vereeniging tot beoefening van Overijsselsch regt en geschiede nis.Aanwinsten van Bibliotheek, Archief en Museum in 1894 en 1895. 31. De Nederlandsche Tourist '1896. 32. Nationaal gedenkboek dei- hernieuwde Nederlandsche Unie van den jare MDCCCXIII. Door G. Konijnenburg. Met platen en portretten. In ’s-Gravenhage, Johannes Allart, MDCCCXIII. Geschenk van den heer M. G. Wildeman, werkend lid der Vereeniging. 33. La Refonte de la Grosse Cloche de l’Eglise de Tamise en 1675. Geschenk van den heer Fernand Donnet (Secretaire de l’academie d’archeologie de Belgique). 34. Twee afleveringen van „Eigen Haard” bevattende o.a. „Hot huwelijk van Constantijn Huygens, den zoon van Constanter.” Geschenk van den schrijver. 35. Van Holland naar Italië. Geïllustreerde Reisgids. 36. Bijdrage tot de kennis van schilderijen van het aeloude Cherurgynsgild te Amsterdam. Overgedrukt uit de Tijdspiegel, 1895. Geschenk van den schrijver, Dr. R. Krul, bestuurslid der Vereeniging. Hierbij komt nog eenig plaatwerk enz. van verschillende gevers, eenige nummers van nieuwsbladen enz., met artikelen die op onze Vereeniging betrekking hebben of van bijzonder belang voor haar zijn, o. a. een nummer van de Provinciale Geldersche en Nijmeegsche Courant (Zondag 5 en Maandag 6 Januari 1896) met een artikel Christiaan Huygens te Nijmegen (1591), door Mr. W. van de Poll. Dankbaar voor de ontvangen gaven blijft de Bibliotheek zich in aller gunstige gezindheid aanbevelen. De Bibliothecaris.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 162