I. Afkomst. 13 IETS OVER HET GESLACHT HUYGENS. Jonckbloet Ook in Hertogin 1) Jonckbloet en Land. Correspondance Oeuvres musicales de Con stantin Huygens. (Leyde. E. J. Brill. 1882.) 2) Ik spatieer. de correspondentie van Constantin met de van Lotharingen, Beatrice de Cusance, komen nog alle bestaande officieele gegevens dienaangaande, de geslachtslijst tot eene volkomenheid gebracht, die bijna niets te wenschen overlaat Mogelijk, doch niet waarschijnlijk kunnen ter gelegen heid der te houden tentoonstelling, door het zeer uitge breid en goed voorbereid onderzoek, meer zekere gegevens aangaande de oudst bekende generation worden verkregen, of zelfs door tot heden onbekende bronnen verwantschap worden vastgesteld, die men nu nog, of als verdicht, of onder voorbehoud ter zijde moet stellen. Zeker is het, dat een onderzoek te Antwerpen inge steld, niets aan het licht bracht, en toch schijnt de familie uit de provincie van dien naam herkomstig te zijn. We lezen n.l. in de Correspondance de Constantin Huygens door de H.H. Prof. Jonckbloet en Land uit gegeven, dat Constantin aan de Prinses Douairière van Oranje, die hem bij zekere gelegenheid verweet, dat hij geen edelman was, het volgende fiere antwoord gaf: ,11 est vray, Madame, que nous ne sommes pas nobles d’Hollande, mais dans la province d’oii nous venons, ,nous avoirs a dire des choses dont plusieurs d’Hollande ,n’oseroyent se vanter, je dis du costé de père „et de mère.” 2)

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 183