14 IETS OVER HET GESLACHT HUYGENS. de provincie Antwerpen I., gedateerd 9 December 1652, schrijft „mon bon parent en Adam et Eve”. Hoe het zij, deze verwantschap is verre van gemakke lijk vast te stellen. Beatrix de Cusance, dochter van Francois de C., baron de Beauvoir et de Saint-Julien, kolonel van 3000 Bourgondiërs in dienst van den koning van Spanje en van N. N. de Berghes, wier moeder eene Mérode was huwde 1u een prins van Cantecroix i) Jonckbloet. Geschiedenis der Nederlandsche Letterkunde in de XVIIe eeuw II. 52-53. een paar zinsneden voor, die tot de gevolgtrekking moeten leiden, dat zijn geslacht in de provincie Antwerpen eer tijds in aanzien moet zijn geweest. In een brief' n. hij haar o. a. „II est vray,. Madame, que j’ay esté bien ayse de ren contrei’ mes ayeuls dans la ville d’Anvers, oil ils ont „esté de quelque consideration anciennement” Dit kan echter evengoed slaan op zijne voorvaderen van moederszijde, die werkelijk in Antwerpen in hoog aanzien stonden. Aan dezelfde dame schrijft hij den 30 Januari 1653: „Madame, j’accepte pour un second présent la grace „que me faict V. A. de recevoir en bonne part la liberté „burlesque dont j’ay usé en luy représentant la proximité „de sang dont j’ay l’honneur de luy apartenir. II reste „que mes comportemens me rendent digne delagloiredu „parentage et que je me guarde de faire la beste, puisque „V. A. me recoit au rang des hommes et ne faict pas „scrupule de me qualifier petit fils de son ayeul”. Of men hier aan ernst of scherts harerzijds moet denken is niet uit te maken, daar zij, in een brief aan Obdam gericht, gedateerd 24 April 1659, van Huygens sprekende schrijft

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 184