18 Hij was Secretaris van Prins Willem I, later in dezelfde betrekking werkzaam bij den Raad van State, en over leed te ’s Gravenhage den 7 Februari 1624. Hij was 5 Sept. 1592 te Amsterdam gehuwd met Susanna Hoef nagel (dochter van Jacob, bij Elisabeth Vezeler)2), geb. te Antwerpen 28 Oct. 1566, overleden te ’s-Gravenhage 16 Mei 1633, aldaar in haar eigen graf in de Groote of St. Jacobskerk bijgezet den 21 d.a.v. 3) Behalve zijne overige verdiensten, die in alle biogra- phische werken genoegzaam zijn na te gaan, moge hier in herinnering worden gebracht, hoe hij door dr. van Vloten in de Ned. Spectator ten tooneele wordt gevoerd, IETS OVEB HET GESLACHT HUYGENS. -1) Kerkelijk ondertrouwd te Amsterdam 26 Aug. 1592. Christiaen Huygens. Secretaris van den Raad van State, oud omtrent 52 jaren, Suzanna Hoefnagele van Antwerpen. 26 jaren op de Nieuwesijtsachter- burgwal, met mr. Jacob Swerius, haar zwager, voor de moeder caverende. 2) Schepenen van ’s Gravenhage oorconden dat voor ons gecomen ende gecompareert is Christiaen Huygens, Secretaris van den Raede van Staete der Vereenichde Nederlanden ende Susanna Hoefnagle sijne wet tige huysvrouwe ende verclaerde soe veele als het nu oft hiernamaels verstaen soude moegen worden, heur beyder tsamentliek ofte besonderlick aen te gaen, sij volcomelick voor goet, vast, bestendich ende van waerden houden, allet gene bij ofte van wegen die gemeene erfgenamen van wijlen Jonffrouwe Elisabeth Veselers heure schoenmoeder ende moeder respective, alreede volgens last ende procuratie gedaen gehandelt oft geadministreerd is, ofte namaels noch sal worden, met vercopen, ver- thieren. verhuyeren, accorderen, vervolgen in rechte ofte daar buy ten ende anderssins. van alle de nagelaten goeden, roerende ende onroerende hoedanich die syn byde selve heure moeder toe binnen als omtrent Ant werpen ende elders buy ten het gebiet ofte begrijp, nochtans deser Ver eenichde Nederlanden achter gelaten. Belovende voor heur, heure kinderen, erven ende nacomelingen daer tegen noch nu, noch namaels nyet te comen ofte te quereleren directelick ofte indirectelick in eeniger manieren. Allet sonder arch ofte list. Des toirconden etc. Actum den 16en December ses ende negentich. (Register van Transporten van huizen inlanden gepasseerd voor Schepenen van ’s Gravenhage van 1596/97. p. j.) Het grafboek (Kerk. Archief) vermeldt zeer lakooi ek 21 Mei 1633 Jouffr. Huygens.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 189