26 IETS OVER HET GESLACHT HUYGENS. h (Trouwlegger Raadhuis) 28 Aug. 1668. Constantyn Huygens Heer van Zeelem met Susanna Ryckaert beyde wonende alhier in ’s Gravenhage. 2) Impost begraven. —26 Sept. 1702 Susanna Rijckart Vre. van Zuy lichem f 30. Zij was met Zuylichem beleend 2 Mey 1704 door den dood van haar zoon, die er nooit mede verlyd is geweest. 3) Hij testeerde 19 Nov. 1697 voor Nots. H. Wegewaart, en benoemde zijne moeder tot universeele erfgenaam. 4) Zie Eigen Haard 1896 over het huwelijk van dezen Huygens, door A. J. Servaas van Rooven. Na zijn vaders dood voerde hij den titel van Heer van Zuylichem. Hij huwde (ondertr.) te ’s Gravenhage 28 Aug. 1668 met Susanna Rijckaert (dochter van Jacob bij Con stantia Bartelotti van den Heuvel) geb. te Amsterdam en overleden den 21 Sept. 1712 te ’s Gravenhage. 2) Zij wonnen slechts een zoon ook Constantin genaamd geb. te ’s Gra venhage 5 Febr. 1674 aldaar overleden in 1704. Dit huwelijk scheen niet erg in den smaak te vallen van de familie Huygens, teminste te oordeelen naar een brief van Christiaan aan Lodewijk den 21 Maart 1667 uit Parijs geschreven. Daarin komt o. a. voor: ,11 faut avouer que cette enseigne de boutique d'épice- „rie fait un quartier qui n’est pas fort noble dans la „généalogie de la future belle soeur”. De oude Rijckaert was n.l. groothandelaar in specerijen, en ook een diergenen, die in zijn tijd een ontzachelijk fortuin maakte met den handel op den Levant. Voorliet gevoel der Huygensen, aan zoovele aanzienlijken verwant, en met het oog op hunne relaties in de hofkringen, was het wel licht stuitend eene handelaarsdochter in de familie te krijgen, doch in hoevele zelfs adellijke geslachten heeft niet het geld der bourgeoisie het verbleekte wapenschild weder luister moeten bijzetten Daarbij was haar moeder eene Bartelotti, dus van zeer patricischen, zoo niet van adellijken stam.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 199