32 IETS OVER HET GESLACHT HUYGENS. Hendrik van Uyttenliove Heer van Amelisweert als vader en momber van syn minderjarige sonen Maurits Philibat en Hendrik Lodewick van Uyttenliove versoeckt approbatie van 't Magescheyt tussen zijn Ed. en syne sonen op den 12 Jan. 1691 opgerigt over de nalatenschap van der minderjarigen Moeder Vrouwe Martha Maria Huygens, Engelbert van Rhee, notaris van ’t Hof van Utregt is volmagtiger en namens Hendrick van Uytten- hove qual. praed. met het sestepart beleent den 1 Juny 1691, enz 285 3v3°. Het Kasteel, cingels, borcht, graften, bepoting en plan tage van het monnickeland en seigneurial daertoe spec- terende nevens den Goolschen weerd, groot ongeveerlyk achten twintig morgen 2 hond, synde een gedeelte van het gantse Monnickelant. in het geheel groot, enz. Opgedragen door Maria Bol, wedr. Christiaan Verseil, Jacob Wilhem Wicherlinck qq.Justus Hurniss, Con stanten Huygens. Maurits Philibert vanüiten- hove en Jacob Adriaan Cunaeus qq. aan Maria Bol, wedr. Christiaan Verzeil, die daar weder mede beleend is 14 Juny 1715. Hulder Jacob Verzeil. Enz. 285 4 vso. Een bouwinge van ongevaarlijk 45 morgen lants synde een gedeelte van het gantse Monnickelant, enz. Opgedragen door Maria Bol, wed. Christiaen Verseyl, Justus Hurnius, Constanten Huygens, Jacob Wicher linck qq., Maurits Philibert van Uitenhove en Adriaan Cunaeus qq. aan Sweer Groeneveld, die Jacob daarmede weder beleent is 14 Juny 1715. Enz

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 206