43 CHRISTIAAN HUYGENS TE NIJMEGEN. bracht. Een deel van de glorie, die het hoofd van den jongen Veldheer omstraalde, kwam ook den wakkeren Staatssecretaris toe, die den zoon zijns vroegeren meesters zoo krachtdadig had bijgestaan. Prins Maurits heeft dit ook steeds erkend, en gaf een opentlijk blijk van de hooge achting, die hij hem toedroeg, door den 12en Mei 1595 als peter te staan bij den doop van Huygens’ eerstgeboren zoon, die naar hem den naam van Maurits ontving. Den 26 Augustus 1592 was Huygens te Amsterdam in den echt getreden met Suzanna Hoefnagel, de 26- jarige dochter van Jacob Hoefnagel en Elizabeth Vezeler van Antwerpen Uit dit huwelijk werden twee zoons, Maurits en Constantin, en vier dochters geboren, van wie twee op jeugdigen leeftijd overleden. De andere kinderen overleefden de ouders. Christiaan Huygens heeft bijzondere zorg aan de opvoe ding zijner zonen besteed en hun. toen zij nog jong waren, onderwijs gegeven in het lezen, schrijven en de muziek, en ook op hunne verdere opleiding trouw het oog gehouden. Tot het begin van 1624 heeft hij de betrekking waar genomen van secretaris van den Raad van Stateop 9 Januari van dat jaar werd hij als zoodanig vervangen door zijn zoon Maurits. Martelaar van de jicht, werd hij in December 1624 hevig door die kwaal overvallen, en overleed hij op 7 Februari daaraanv. na een ziekbed van zeven weken. Hij werd begraven in de Groote Kerk te ’s-Gravenhage achter op het koor, in hetzelfde graf, waarin zijne schoonmoeder en twee zijner dochters waren ter ruste gelegd. Nijmegen. 9 Blijkens het Dagboek van Constantyn Huygens schrijft zijne moeder omtrent het overlijden van zijn vader op 7 JFebr. 1624: ..Is myn lieven man deeser waerelt overleeden op een Woensdagh,’smergens ten9uyren.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 218