117 HET HUYGENS-HUIS IN HET VOORHOUT. nu Kazernestraat. aan de eischen van aan de noordzijde nu bewoond door By landt. Het perceel was door van de Monstering en 400 gl. beloopen sullen, die soo niet ditten en met datten ’t comen. De 1/2 nu te Mey en de of 2 dusent salinen ophouden, wil, om offer eenige lasten op lieer Vosbergen seyde my tavont, dat ick noyt beter .werck gedaen en had, want daer en is geen beter of netter of vaster gebou in den Haeg als dat en is; en sijn huysvrou heeft de rekeningen gesien, dattet hem 12 dusent gl. cost en sijn verwondert,dat wyt voordien prijs hebben. Ghy suit u verwonderen van de frayicheyt en massivicheyt van dat huys. Wy sullen altoos goey waer voort geit hebben en van alle gerief een groot achter wt op den Dennewech J). Stalling, liondenhuys, oock een goey earner achter by de stal, al nieu en wel gemaeckt, turf logy, en goet water, seer schoonen regen- back, een fraey ponipe, 7 deuren in een portaal dick en massif, het slootwerek oft al van silver waer, schoone schoormantels als tot van de huorvaert de salet seer fraey achter op den hof, 2 earners aen de straet2 keu kens aen malcander, die wensten ick wel grooter; soma ick meyn datmer niet af seggen en sal als van de Cas- teleyns buys: de gebeerte is oock goet.” Het huis dat zoo in alle opzichten moeder Huygens voldeed, is gelegen van het Lange Voorhout (nu. 44) Mr. C. J. E. graaf van Nicolaas de Voocht, Commissaris want het isser al op gemaeckt, dat met lichtelyk doen kan, en dan sullen wy al hebben, dat wy behoeven. De ongelden, die tussen 3 moet ick dragen ende sal op 11 dusent aen rest, als hyt levert, een niet langer dan men en quaemen. Nu sal u dit al veel gelds duneken, maer mijn

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 293