127 HET HUYGENS-HUIS IN HET VOOBHOUT. had, was eindelijk overwonnen. Zijn mooi nichtje Susanna van Baerle, die te Amsterdam op de Keizersgracht woonde, had hem in vuur en vlam gezet. Hoewel de hooghartige .Gloorroos” er niet heel spoedig toe besluiten kon om de Amstelstad voor de residentie te verwisselen, wist hij echter in het begin van jawoord te verwerven en in het huwelijk treden. Toen hij na de bruiloft met moeder, vrouw en zusters naar den Haag terugkeerde, bezat hij nog geen eigen woning en zal dus voor de eerste maanden van zijn huwelijk wel in het ouderlijk huis zijn intrek hebben genomen. Dit is vooral hierom waarschijnlijk, daar hij in het midden van de maand Juli weer naar het leger vertrok en zijn jong vrouwtje moest achterlaten. Eerst den dag na zijne terugkomst, op 14 October, betrok hij zijne eigen woning in de Houtstraat (Plein). Na het vertrek van het jonge echtpaar was het stil geworden in het groote huis en binnen weinige jaren zou het nog stiller worden voor de oude moeder, want nog voor haai dood traden haar beide dochters in het huwelijk. Geertruid schonk den 26en Maart 1632 haar hand aan Philips Doublet, Ontvanger-generaal der VereenigdeNeder landen, en Constance volgde haar voorbeeld den 16en Januari van het volgende jaar, en huwde David Le Leu de Wilhem. Raad van den Prins in het Hof van Brabant. Slechts korten tijd daarna verliet Susanna Hoefnagel insgelijks de woning, waarin zij 9 gelukkige jaren doorgebracht had. Haar taak was volbracht. Den 16tlen Mei 1633 ontsliep zij in den leeftijd van 72 jaar. Con- stantijn ontving de tijding van haar overlijden eerst 4 dagen later in het leger voor Rijnberk. Zie Jorissen. H. S. p. 245. het volgend jaar (1627) haar zien wij hem in April met haar

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 303