132 HET HUYGENS-HULS IN HET VOORHOUT. de eer Sententiën van U Zie Register 1704 No. 75. van Octrooien 1699 en Register van cember 1692 sluit zij met haar dochter en schoon zoon een contract, waarin bepaald wordt, dat zij in plaats van 100 rijksdaalders, jaarlijks 400 gulden zou trekken .totdat zy van haar geheel achterwegen sou syn voldaen” en daarna de 100 rijksdaalders haar leven lang. Achtereenvolgens was het erfgoed van Henrietta Alber- tine Huygens bezwaard. Op de adellijke havesate den Ordel was reeds voor een aanzienlijk bedrag aan geld op genomen; de tienden in Vlaanderen in den lande van Ter Neuzen in den Goesenpolder waren met 5000 gulden belast en op het huis in het Voorhout was eene hypotheek genomen van 3600 gulden. Toen dit alles niet voldoende bleek te zijn om schuldeischers van de deur te houden, besloten zij. ten einde raad, het huis in het Voorhout te verkoopen. Dit mocht evenwel niet geschieden zonder consent van het Hof van' Holland, daar het huis door Petronella Campen bij testamentaire beschikking van 23 Juli 1668 bezwaard ■was met een fidei-commis tot in den vierden graad. In een request, door van Berninckhuysen te dien einde aan de Staten van Holland en Westfriesland gericht, gaf hij als reden van zijn verzoek op dat zij .belast (waren) met een familie van seven kinderèn. die sy geerne met en fatsoen souden opbrengen, alsmede de jaerlycxe alimentatie van haar moeder en met veele andere nog onbetaelde lasten ende schulden.” Op dit verzoek werd door het Hof, na advies van hun schoonmoeder en oom Van Utenhoven ingewonnen te hebben, op 26 September 1699 goedgunstig beschikt, op voorwaarde evenwel dat de penningen van den verkoop

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 308