133 HET HUYGENS-HUYS IN HET VOORHOUT. Reg-, v. Transporten fol. 81. Heerstraat of heerweg- was de alg-emeene naani voor de straat of weg-, waaraan een perceel gelegen was, in dit geval dus Voorhout en Dennenweg- 3) Willem van den Broek huwt 2-maal: le met IPrancoise Fagel uit dit huwelijk ééne dochter Anna gehuwd met Johan van Lawijk. baljuw van Schellinkhout. Wijdenes. Oosterbeek. Hem en Veenhuizen etc.. 2e met Anna Adriana Ockersse uit dit huwelijk 2-zoons Mrs. Cornells en Wilhelmus van den Broek. Zie Reg. v. Tr. 1700 fol. 81. der goederen komende, gebruikt zullen worden om le de hypotheek op het huis in het Voorhout aftelossen en 2e de gelden, die op de havezate den Ordel en op de tienden in Vlaanderen opgenomen waren, insgelijks af te doen, terwijl beide bezittingen in plaats van het huis in liet Voorhout ingevolge dispositie van de Staten Gene raal” fidei-commis subject gemaakt zouden worden. Verder werd oom van Utenhoven met den verkoop belast, die tevens voor de afbetaling en aflossing moest zorgdragen. Zoo zien wij dan op 31 Juli 1700 Johan van der Hooch, als procuratie hebbende van den Colonel van Utenhoven. de woning verkoopen aan Mr. Willem van den Broek, die er als huurder in woonde. Het huis wordt in de acte van verkoop aldus omschreven: „seeckere huysinge ende erve staande ende gelegen aan de n.z. van het Voorhout met een thuyn, stallinge ende koetshuis daarachter, belent W. de erfgenamen Pols, O. de erfge namen Belaarts en N. en Z. de heerstraten mitsgaders nog een woning, koetshuys en tuyn staande en gelegen achter de Maliebaan alhier, bekend W. en N. de laan van den heer Willem van Schuylenburch en Z. de heerewegh.” De koopprijs bedroeg 15500 carolus gulden benevens 800 gulden rantsoenpenningen, terwijl voor den tuin 500 gulden betaald werd. Mr. Willem van den Broek, heer van Vrijhoeven, 3) raad in den Hoogen Baad van Holland, heeft dit huis

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 309