136 HET HUYGENS-HUIS IN HET VOORHOUT. agden 1) Bij testamentaire dispositie van 8 April 1749, gepasseerd voor den notaris Jan Barels te Amsterdam, had Jacob Machado tot voogden over zijne drie minderjarige kinderen met name: Sara, Hanna en Abigail be noemd: Abraham Hisquiau Levy, David., de Imanuel Vieyra en Isaac Orobio de Castro, die volgens acte van het Hof van 21 Januari 1751 tot den verkoop gemachtigd waren. Zie Memoriaal van Mr. R. van Bleiswijk 2) M. Henriquez Pimentel. Gesch. aanteekeningen betr. de Portugeesche Israëlieten in den Haag p. 58. 3) Impost op het begraven betaald op 6 April. Zijn lijk werd vervoerd naar Ouwerkerk a/d Amstel. Deze en verdere geneal. aanteekeningen be treffende het geslacht de Pinto, werden mij met de meeste welwillendheid medegedeeld door de Heeren Mr. M. de Pinto en J. C. van der Muelen. 4) Henriquez Pimentel. Geschied, aant. etc. p. 34 n. 5) Zij stierf op 71-jarigen leeftijd aan verval van krachten. Impost op het begraven betaald 11 Mei. verblijf hield en door de voogden over hare minderjarige kinderen verkocht aan David de Pinto. Deze David, derde kind van Joseph de Pinto en Ribca Franco da Costa, die gehuwd was met Clara, dochter van Andres Lopes alias Aron de Pinto en Abigail Nunes Henriques, behoorde tot een aanzienlijk Portugeesch geslacht, waarvan ver scheidene leden het vaderland gewichtige diensten bewezen hebben. .Hij stamde even als alle nu nog in leven zijnde de Pinto’s in Nederland, in rechte linie af van Don Gil Lopes Pinto alias Abraham de Pinto" 2) De Pinto overleed te ’s Gravenhage in 1761 aan een beroerte, in den ouderdom van 59 jaren. s) Zijne weduwe blijft het huis bewonen. De Portugeesche Israëlieten in den Haag leefden in de 18e eeuw op een -buitengewoon luxueusen voet. Reeds in 1715 treffen wij in het Voorhout vele rijke Portugeesche Joden aan. De Suasso’s, de De Pinto’s en vele anderen bewoonden hier vorstelijke gebouwen. De inrichting van hunne woningen was natuurlijk geëvenredigd aan hunne uiterlijke praal. Het baart dus geen verwondering dat toen de weduwe van David de Pinto in 1767 hier overleed

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 312