163 HUYGENS’ HOFWYCK TE VOORBURG. boomgaard met „de brugge en gerechticheyt van ouds genaemt „de Vriesen” ende nu aan een schoonzuster Baerle, de wede. van den hof- Dorp. Deze woning werd van de weduwe van in 1637 gekocht had Zuydenhout en Maeycken 9 Op 16 April 1556 werd door den Koning aan Joost van Ouwelant octrooi verleend om een brug- te leggen over den Vliet, die uitgediept en verbreed was. en het heffen van een tol. Zie Haagsch Jaarboekje 1889, blz. 99. dit aanzienlijk buitenverblijf Mr. Pieter Boele, heer van Puttershoek, in 1647 heeft doen zetten, nadat hij daartoe van Delfland vergunning had gekregen. De Hofstede zelf ligt achter de huizen tusschen het hoog geboomte ver scholen. Aan het einde der kade bij de nieuwe Tolbrug ligt Burchvliet. Dit huis en van den tol „Burchvliet,” behoort in eigendom van Constantijn, Ida van meester van Z. H.Arendt van in 1654 door haar aangekocht Lodewijck van Boshuysen, die het in uit den boedel van Willem van 7 Robbrechts Doublet. Bij de tolbrug zijn wij linksom gevaren en zien wij al spoedig het oude Arendsburg voor ons liggen. Arendsburg hetwelk binnen zijn grenzen de funda menten van het forum Hadriani onder zijne groene grasvelden en dicht geboomte verbergt, is zeker wel uit een historisch oogpunt het merkwaardigste plekje grond uit den geheelen omtrek. Het buiten behoort in eigendom aan Mr. Paulus van Alkemade. Verder zien wij langs den Vliet zoowel vóór, als voorbij Hof- wyck, een aaneengeschakelde rij buitenverblijven. De buiten man is er niet mede ingenomen en klaagt er over, dat

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 341