huygens’ hofwyck te voorburg. 181 In de geslachtslijst der familie Huygens, uitgegeven door J. H. W Unger als Bijlage van het Dagboek van Constantyn Huygens in Oud- Holland 1886, en door Prof. Th. Jorissen als Bijlage van zijn „Hnygens- ■Studiën” wordt zijn overlijden foutief gesteld in Oct. 1697. Zie o. a. ...Register van de Leengerechtigheden ten behoeven van Sijn Excellentie •8 Nov. 1700 25 Mei 1718.” Domein-archief van Vianen, Portef. get. ...Leenen diverse registers” „den 2en May 1704 beleent vrouwe Susanna Rijckaert wede, wijlen de heer Constantijn Huygens, door doode van den heer Constantijn Huygens haren soon, etc.” Berkhout was evenwel niet genegen aan dien eisch te voldoen. Constantyn, die getracht had zijne Tante langs minnelijken weg tot haren plicht te roepen, moest zich ten slotte tot het Hof van Holland wenden. Het Hof gelastte hierop de wede. van Lodewijk Huygens ,om de voorzeijde hofstede en dependenties van dien be- hoirlijk te repareren ende die in allen opsigte te her stellen in goeden en behoorlijken staat als deselve opt overlyden van den voorgaende possesseur was geweest, alles ter arbitrage van luyden hen des Verstaande, bij desen Hove (ist noot) daertoe te committeren ofte wel aen den Suppliant te vergoeden en voldoen alle tgunt bij hem tot de selve reparatie en herstellinge sonde moeten werden geimpendeert, etc.” Daar zij evenwel in gebreke bleef aan deze sommatie te voldoen, werd Constantyn den 22en Juli 1700 gemachtigd om „de voorzeijde reparation aan den minstbiedende pu- blycquelijk te mogen aanbesteden.” Hofwyck wordt dus door Constanters kleinzoon weer in eere hersteld nochtans zou grootvaders hoeve niet lang meer in het bezit van zijn nakroost blijven. Na het overlijden van Constantyn in 1704- verviel de bezitting aan zijn neef, Lodewijks oudsten zoon, eveneens Constantyn geheeten. Deze Constantyn, die zich evenals zijn grootvader heer

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 363