huygens’ hofwyck te voorburg. 187 zijn grondgebied, den dood van den wijk, bestaande in een fraaye heere huyzinge met verschelde kamers en vertrecken ende nogb een aparte huyzinge off Bibliotheecqkamer met een welbeplante thuyn, verciert met steerie en loode beelden met hunne pedestallen, lanen en visrijke vijver, te samen groot omtrent 2 mergen, 2 hondert roeden in den Ambachte van Voorburg aan het dorp, streckende voor van de Heerewegh tot agter aen de Vlieth off Treckvaert van den Haagh na Leyden, voorts helend ten oosten het Voorhoff en ten Westen Hendrik van Leeuwen.” Eigenaar werd Mr. Jacob des Tombe voor het bedrag van 4500 gulden. Hofwyck had dus toen al de helft van verloren en ging reeds 63 jaren na stichter aan eenen vreemde over. Wat Susanna Huygens tot die daad van heiligschennis ook moge gedreven hebben, zeker geen broodsgebrek, want bij haar overlijden 2) liet zij het niet onaanzienlijk be drag van 649950.3.4 na 8). 9 Zie Register van Transporten van Voorburg 1750 fol. 179 vs. Overleden te ’s-Gravenhage 21 December 1785. Haar bloedverwanten en erfgenamen zijn: Johan Philips Hoeufft, heer van Oyen; Matheus Theodoras Hoeufft, collonel van de Infanterie en majoor van het regiment Hollandsche guardes te voet (in den Haag) Mr. Jean Theodore Roijer, secretaris en st. griffier van den Hove van Holland. Zeeland en Vriesland; Louisa Philippina Roijer ongehuwde meerderjarige dogter; mr. Alexander Jerome RoijerAnna van der Mieden, weduwe van Cornelis Meurs; Johannes van Erp. als in huwelijk hebbende Elisabeth van der Mieden; Wemmer van de Veelouw, als in huwelijk hebbende Susanna Jacoba van der Mieden; Agata Hester Gerlagh, on gehuwde meerderjarige dogter; Jan Louis Gerlagh, als in huwelijk hebbende Philippina Geertruyda Thomasia Gerlagh; Will em Daniel Gerlagh; Mr. Willem Hendrik Teding van Berkhout, raad en vroedschap der stad Delft; Mr. Pieter Jacob Teding van Berkhout; Aletta Maria Teding van Berkhout, meerderjarige ongehuwde dochter en Mr. Jan Teding van Berkhout.’’ Zie Transportregister van Voorburg, 16 Jan. 1787 p. 122. 3) Zie haar testament berustende op de Universiteits-Bibliotheek te Leiden.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 366