188 HUYGENS’ HOFWYCK TE VOORBURG. door welwillende tusschenkomst 1) Zie Bijlage B. 2) Mr. Jacob des Tombe, zoon van Maarten des Tombe en Anna Mag dalena van der lïouven. geb. te ’s Hertogenbosch en aldaar gedoopt den 7en Mei 1723. wordt 28 Aug. 1748 als student in de rechten te Leiden ingeschreven. Na zijn vertrek naar Grave wordt hij raad en burgemeester dier stad en komt in 1779 ook voor als auditeur-militair. Zijn huwelijk met Susanna Helena des Tombe, dochter van Jan en Esther Catharina Drakenborch, geb. te Botterdam en aldaar gedoopt den 6en Juli 1727. blijft kinderloos. Hij overlijdt te Grave 12 Nov. 1793 en zij 17 Jan. 1787. De 1(5 kwartieren van Mr. Jacob des Tombe zijn des Tombe. Van der Houven. Van Teijlingen. Van der Grijp. Le Maire. Br iel. De Buijs. De Haze. Lamelin. Lasson. Heijmans. Schoonhoven. Vaillant. Van Duijst van Beresteijn. Van der Linden. Ment. Deze, benevens nog andere geneal. aanteekeningen werden mij verstrekt door welwillende tusschenkomst van den heer M. G. Wildeman. Het fraaie landhuis verviel dus nu aan Tombe, 2) kapitein der schutterij en „Huwelyxe Zaeken” te Delft, die van nu naar Voorburg overbracht. Hij zou Susanna Helena des Tombe als meesteres Daar Van Wassenaer zelf evenwel een uitgestrekte bezitting te Voorburg bezat, moeten wij aannemen dat zij met den door haren overgrootvader in zijn „Sermones de Vita Propria” zoo eigenaardig neergelegden wensch, onbekend was gebleven. .Dit ééne herhale ik slechts, laat niets mijn nakroost nopen Dat zij grootvaders hoeve aan vreemden ooit verkoopen, Dat nooit uit Huygens stam ’t bezit dier hofstêe wijk En Hofwijks naam altijd op haren gevel prijkt!” Mr. Jacob des i commissaris van daar zijn residentie eerlang zijn nichtje in zijne nieuwe

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 367