huygens’ hofwyck te voorburg. 190 s; Transportregister Zie Kes. Raad v. Commissieboek Staten Generaal 17591765, fol. 39vs. van Voorburg 1759 p. Illvs. State 12 Juli 1787 p. 998vs. Den 2911 van kapitein van ontving hij van „Controlleur van In de acte van „de buitenplaats genaemt Hofwijck met desselfs i en boomgaarden, persiken- en druivenkasten, benevens thuynmanshuis, koets- liuys, stallinge, menagerie, chalon en verder getimmerte, groot 2 mergen 2 hond en nog een parthije teelland groot 2 mergen, 3 hond, leggende tegens over de voorschreve buitenplaats. -) De koopprijs bedroeg 11800 gulden benevens 500 gulden voor tuingereedschappen en andere roerende goederen. Jacob Guiot, eveneens te Delft wonende en gehuwd met Barbara Durven, heeft niet lang genoegen van zijne bezitting gehad; reeds in Juli 1767 kwam hij te over lijden, zijne weduwe bleef echter op Hofwyck wonen. Eerst na haar overlijden in 1781 werd de buitenplaats verkocht aan Mr. Jacob Philippus Bogaart, raad in de Vroedschap der stad Botterdam en wegens dezelve stad gecommitteerd in de provinciale Rekenkamer van Holland. Mr. Jacob Bogaart, gehuwd met Sophia Adriana van den Berg 3) had. voor hij zich een buitenverblijf koos, vier groote loode beelden met hunne steenen pedestallen.” Kort daarop, den 2en Juni 1759, komt zijn buitenverblijf in handen van den Heer Jacob Guiot, terwijl nog een groote collectie „broeybakken, benevens broeykas, een groote viszeegen ende gebbe”, onder den hamer kwam. die maand verzoekt hij zijn ontslag als de Delftsche Schutterij en op 24 October de Staten Generaal zijne aanstelling als i de convoyen en licenten” in Grave. verkoop wordt het perceel omschreven als heerenhuysinge, plantagien, thuynen

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 369