192 Tr. p. 233. HUYGENS' HOFWYCK TE VOORBURG. bedongendat liet gesigt van ’t salon over de weijde in de Laan van Werve, niet mag benoomen werden.” Toen de heer Bloys van Treslong, gehuwd met zijne nicht Cornelia Geertruida Bloys van Treslong, Hofwyck betrok, had hij maar ééne dochter, maar nadat binnen enkele jaren het gezin met twee kinderen vermeerderd was, werd de woning al spoedig te klein. Daar hij zijn buitenverblijf', waaraan hij bijzonder gehecht was, niet gaarne wilde verlaten, liet hij het huis vergrooten. Een voorportaal van 2 */2 meter breedte werd voor den voorgevel gebouwd, waardoor deze geheel en al aan het oog werd onttrokken, terwijl de fraaie „Rialto-brug” geheel verviel. Bloys van Treslong, die als kolonel ter zee den dienst verliet en nu winter en zomer buiten leeft, wordt achter eenvolgens dijkgraaf van Delfland en vrederechter in het kanton Voorburg. Hoewel hij in 1809 zijn bezitting nog aanmerkelijk vergrootte, door aankoop van ,,2 partijen goed wei- en hooiland te zamen groot 3 bunders, 46 roeden, 16 ellen en 14 palmen, gelegen in den Veenpolder”, verkocht hij 9 Cornells Johannes Bloys van Treslong zoon van Johan en Johanna den Eng-elsen, huwt, evenals een der vorige eigenaren Mr. Jacob des Tombe, met zijne nicht. Cornelia Geertruida Bloys van Treslong, dochter van Cornells Johannes en Johanna Isabella Calkoen. Uit dit huwelijk 3 kinderen: 1. Johanna, gehuwd met Francois Eduard Knoote in 1837, majoor der Artillerie in kantonnement te Heusden, over leden te Zutfen 1847. 2. Cornelia Isabella Johgnna, geb. te Voorburg. 18 Augustus en aldaar gedoopt 7 September 1788, (zie Doopboek van Voorburg 17281792), huwt 8 December 1821 Cornells Theodorus van Meurs, 2e luitenant der Artillerie, geboren 13 November 1799 in den Haag. 3. Cornells Gerard Johan, geb. te Voorburg. 2(5 Maart en aldaar ge doopt 4 April 1790, in 1837 controleur van ’s Rijksbelastingen wonende te Schoonhoven. (Zie doopboek als voren), gehuwd met Geertruida van Ansen, overleden te Voortnuizen 1854. J. B. Rietstap (Her. Bibl. 1872 geneal. BI,

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 371