215 BEZWAREN, ENZ. een ophaalbrug Het eerste gedeelte, van de brug tot aan de tol, ter lengte van 197 Kijnl. roeden en 6 voet of 744 M., volgde den bestaanden weg zonder ophooging of stijging. Van de tol tot aan het hooge klif, (bij het tegen woordig .Hotel de Promenade”), ter lengte van 1159 M. zou de weg regelmatig 11 voet 4 duim of 3.56 M. klim men, en dus een helling hebben van 3'5ti/n59 of ’/32s» eene helling, die inderdaad geen ongemak kon opleveren. Naar de zijde van Scheveningen zou de straat van het hooge klif over 651 M. 1.89 M. dalen, dus nog met flauwere helling, afioopen dan zij van ’s-Gravenhage naar het klif zou oploopen. Wel verre van het gevaar en het ongemak, dat tot nog toe ondervonden werd, zelfs door hen, die zich de weelde konden veroorloven van 2 of 3 paarden te laten inspannen, die vaak nog werk genoeg hadden om de karos door de diepte van het brandige zand te trekken, zou de weg voortaan noch bij dag noch bij avond eenige moeite, zelfs geen bezorgheid meer geven. Het genoegen van een vrolijk feestmaal aan zee in vriendenkring van jong en oud tot in den laten avond en voorts de Ed. Achtb. ïïeeren Schout, BurgemeèSteren en Schepenen van ’s-Gravenhage, Jonkhr. Quintijn de Veer, Baillu; Burgemeesteren, Mr. Wilhem van der Does. Marcus van der ïïouve, Mr. Ewoudt Brandt. Mr. Cornells van Soutelande. Pensionaris; Schepenen, Mr. Jacob van der ïïouve, Out Burgr. Presidt. Schepen, Diderick van der Lisse. Out Burgr., Mr. Johannis van Banchem, Out Burgemeester, Johan Maas. Pieter van Groenevelt, Mr. Andreas vanPersijn. Mr. Gerard Graswinckel, Secretaris. In het relaas, dat volgt is voorts ingelascht. dat het werk is uitgêvoerd na verkregen octroy van de Ed. Groot Mo. ïïeeren Staten van ïïollandt en WestVriesland. Een onderzoek naar den tijd, waarin bovengenoemde overheidsper sonen aan het bewind waren, heeft doen blijken, dat men ook bij deze uitgaaf der „Caerte” alleen de namen heeft genoemd van de personen, die in 1667. het jaar der eerste uitgaaf, zitting hadden in het bestuur van stad en land, al was ook uitbreiding gegeven aan de lijst.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 394