231 kan deren: van 3 1/., roede BEZWAREN, ENZ. Klif, ook aan twee dijken, tusschen welke de weg be grensd is geworden. Die dijken hebben op het dwarsprofil grooter hoogte en kleiner breedte op de kruin dan de „hooge weg” thans bezit. De inhoud der doorsnede van ieder was ongeveer 27 M'-; de glooiing aan de wegzijde 2 op 1die aan de buitenzijde 1 op 1de kruin breed ruim 1.25 M.de hoogte 3.76 M. Ter wederzijde van de bestrating staan op het dwars- profil afgebeeld vier rijen boomen (berken volgens J. van der Does). Deze moesten de zonnestralen, en drie rijen elshout aan iedere zijde de winden keeren. Twee scheringen op ouderlingen afstand (13 M.), op de teekening te zien, hebben zeker moeten dienen om wandelaars en vee op de straat, en buiten het kreupelhout te houden. Mr. Veegens (bl. 162) let in het gedicht van Huygens slechts op het elshout, en ziet het voorafgaande in .de Zeestraat” over het hoofd. Wij lezen: .Is ’t niet genoeg gezorgd voor al wat u De zon, die booze zon, heeft m’ er gezocht te keeren: En ziet de schaduw komt van menig groenen tak. Die in een korten tijd zal groeien tot een dak. Ontbreekt er nog meer zorg, en schrikt gij voor de winden? Die zullen ook eerlang hun krachten in zien binden, Eerlange staat die straat gemanteld op een rei Met driemaal dubblen eist, aan de eene en de andere zij.” Toen de storm van 5 December 1665 het zeewater over het buitenduin henen zweepte, zoodat het rondom de kerk stond, bekroop vele „onkundighe menschen” de vrees, dat, ingeval van onverhoopte doorbraak van dat buitenduin, het water langs den straatweg naar den Haag zou gestroomd en alzoo het land onder water gezet hebben.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 410