233 BEZWAREN, ENZ. hard ge- den Directeur der gemeente- Bij het vangen in schijnt de geweest. Ik ben deze opgaaf verschuldigd aan werken, den Heer Lindo. iets verminderd, bij de tol iets vermeerderd. Wij klimmen thans toch nog 2.86 M.. namelijk van 2.95 D.P., bij de tol. tot 5.81 M. -r D.P. bij de Promenade. graven van het kanaal in deze eeuw (aange- 1825, hervat in 1854 en voltooid in 1858) vroegere bezorgdheid geheel verdwenen te zijn Toen Huygens, in het najaar van 1665, na de wel- volbrachte zending den Haag wederzag en waarschijnlijk al zeer spoedig den in zijn afwezigheid gereed gekomen nieuwen weg zal hebben bezocht, kon hij zich niet be dwingen. maar moest hij doen blijken van de vreugde en voldoening, die hem bezieldennatuurlijk in dichtregelen, waarin hij gewoon was zijne gewaarwordingen uittedrukken. Wij danken daaraan het in 1666 vervaardigde gedicht de .Zeestraat,” waarin de zeventigjarige voor zijn geest laat voorbijgaan de herinneringen van vroeger streven, de gelukkige oplossingen, het onthaal, dat dit voltooide werk, dat hij zijn kind noemt, heeft ondervonden en het genot, dat er van gesmaakt kan wordeneen gedicht tintelend van geest en humor, waarbij geliefkoosde woord spelingen en ook goed gemeende leeringen niet ontbreken. Verheugde de ontwerper, met velen, zich bij het slaan van een blik langs de rechte, vlakke, effen en maakte laan; toch waren er ontevredenen. De wederzijdsche dijken, tusschen welke de wandeling gericht werd, waren voor sommigen te eentonig. Die dijken, dienende om het tolontduiken en het overloopen van dieren tegen te gaan en die daartoe aan den buiten-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 412