257 17 COMMISSIE, ENZ. ende Reeckenmeester lange jaren wel ende na behooren bedient gehadt, soo by Syne Hooch*-, den,Prince Ho:Lo: Mem: Onsen Heer ende Vader, als oock by Syne Hoocht. Onsen Heer ende Grootvader mede Ho: Lo: Mem:, den selven hebben onthouden gestelt ende gecommitteert, ont houden stellen ende committeren by desen inden Staet ende Offitie van Onsen Raedt Ordinaris ende Reeckenmr, Gevende hem volcomen macht, authoriteyt ende sonderling bevel 't selve Ampt voortaen te houden, excerceren ende bedienen, inganck te hebben in de earner van onsen Rade ende Reeckeninge, Ende met de andere Luyden van Onsen Rade ende Reeckeninge in de voorn camere te verstaen tot consultatie, deliberatie ende expeditie vande Materieen ende saecken die aldaer voorvallen sullen, aengaende Onsen Persoon, Eere, Hoocheyt, Heerlyckheyt, Jurisdictie, nut ende proffyt, neerstich toesicht te hebben dat de Ordonnantiën ende bevelen die soo geduyrende Onse minderjaricheyt by de Hoochgemelte Onse Voochden, Ende daer naer oock by Ons sullen gegeven werden, wel werden onderhouden ende achtevolcht, Dat oock alle Onse Officieren, Justicieren, Rentmrs ende andere, hoe- danich de selve syn hun int bedienen van hunne respec tive Ampten ende Offitien behoorlyck quyten, Ende voorts alles te doen, dat een goet ende getrouw Onsen Ordinaris Raet ende Reeckenmr. schuldich is ende be hoort totte meeste voorderinge van Onsen dienst te doen, Totten wedden ende gagien van duysent Car: guldens 53 Jaers daer toe staende, Ende sal hy van de voorsz. gagie betaelt worden ten termynen ende volgens de Or- donantien op ’t stuck van Onse Domesticque Officieren gemaeckt, ofte naemaels noch te maecken, Ende voorts tot alsulcke eeren preeminentien ende voordeelen als daer toe staen, ende andere onse Raden hebben ende

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 436