258 COMMISSIE, ENZ. Aan de achterzijde van dit stuk, op perkament, vindt men de handteekening van Lourens Buysero, Heer van Dussen- Muilkerk, onder de woorden: „By Syne Hooch1: Ten Bevelen van Haere Hoocheden desselfs Voochden.” genieten. Alles op den Eedt, die hy in handen vande Hoochgemelte Onse Voochden ende Tuteurs,. ofte van de geene die by deselve daer toe sullen worden geauthoriseert ende gecommitteert, gehouden es te doen, Lasten daer- omme ende bevelen Wy de andere Luyden van Onsen Kade ende Reeckeninge mitsgaders allen anderen Onsen Rechteren Justicieren, Officieren, Ondersaten ende Dienaren soo Domesticque als andere, Versoeckende oock allen anderen den voorsz Heere van Zuylichem voor Onsen Ordinaeris Raet ende Reeckenmr. te kennen ende t’selve Officie rustelyck ende vredelyck hem te laten exerceren ende bedienen, Ontbieden voorts Onsen Tresorier in der tijd de voorsz. gagie van duysent Car: guldens hem Jaerlycks ten termynen ende gewoonlycke manieren uyt te reycken ende te betalen, Ende mits voor d’eerste reyse alleenlyck overbrengende Vidimus ofte Copie authentycq van desen, ende soo meenichmael des noods wert quitantie, Willen Wy dat alle t’gene hy alsoo betaelt sal hebben hem in uyt- geef, syner reecke. sal gepasseert worden. Ordonnerende den Auditeurs sulcx te doen sonder swaricheyt. Des t’ oirconden hebben Wy by authoriteyt als boven Onsen Zegel hier aen doen hangen, ende is dese byde Hooch gemelte Onse Voochden ende Tuteurs onderteeckent. Gedaen tot Teylingen ende in ’s Gravenhage desen 21 ende 22 October XVIC eenenvyftich. (get.) MARIE. (get.) AMALIE P. n’ORANGE.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 437